Castle řeší hazard: Poznejte vévodkyni, která mu už v 18. století propadla

Vraždu v kasinu řeší Castle a Kate Beckett. Mrtvým je spolumajitel. Stopy vedou k jeho ženě, obchodnímu partnerovi i dalším podezřelým. Než případ vyřešíte, seznamte se s Lady Georgianou Spencer-Cavendisch. V životě této pozoruhodné dámy měl hazard bohužel pevné místo, do dějin však vešla jinak.
Keira Knightly si Vévodkyni zahrála

Krásná a chytrá

Patří k nejznámějším anglickým šlechtičnám dějin, díky biografickému snímku Vévodkyně (kde ji ztvárnila Keira Knightley) před pár lety upoutala pozornost i fanoušků filmových romancí. Georgiana Spencer-Cavendish velkou část života prožila v 2. polovině 18. století. Byla krásná, chytrá, s výborným vkusem, velice společenská a na svou dobu poměrně ambiciózní – zasahovala například i do politických záležitostí. Její život však poznamenaly vztahové komplikace, alkohol a hazard.

Roky ve třech

Georgianou Spencer - Cavendisch Foto: Thomas Gainsborough/Wikimedia Commons

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Georgiana Spencer-Cavendisch. Foto: Thomas Gainsborough/Wikimedia Commons

Více jak dvacet let žila v milostném trojúhelníku, poté, co se její přítelkyně Elisabeth Foster stala milenkou vévody a porodila mu dvě děti – chlapce a holčičku. Elisabeth Foster byla spisovatelkou a léta čekání se jí vyplatila – po Georgianině smrti se stala druhou manželkou vévody z Devonshiru. Svou vlastní nemanželskou dceru Elizu, kterou počala při románku s hrabětem Greyem, si však Georgiana nechat nemohla. Na nátlak manžela a matky ji krátce po narození roku 1792 dala na výchovu k rodině svého milence. Eliza však na svou matku nezapomněla a později svou nejstarší dceru pojmenovala právě Georgiana. Toho se však už vévodkyně nedožila.

Vévodovo překvapení

Zemřela totiž roku 1806, v necelých 49 letech, v důsledku abscesu na játrech. A ačkoliv pocházela z bohatých poměrů, nechala po sobě značné dluhy – v přepočtu na dnešní peníze to bylo 3 720 000 liber! Vévodkyně se tak bála reakce manžela, že je tajila a najevo vyšly až po její smrti. Když vévoda na dluhy přišel, měl údajně poznamenat pouze: „To je všechno?“ Georgiana je zajímavá nejen svými schopnostmi, krásou a pohnutým osudem, ale i příbuzenstvím s Lady Dianou. Narodila se totiž jako Georgiana Spencer. Někteří v jejich životech nacházejí paralely.

Vyřešení vraždy v kasinu v dalším díle seriálu Castle na zabití sledujte v úterý ve 20.15 na Prima Love.

Pokání v podání Keiry Knightley

Připomeňte si ty nejkrásnější šaty z filmů!

Sherlock Holmes: jak prosté, dostal facku

Závislosti Sherlocka Holmese byly vždy smrtelné – drogy, nebezpečí a krásná žena


Silvestr s Primou Love!
Také vás nebaví silvestrovské veselí za zvuků petard? Ty z nás, které chtějí strávit poslední den v roce 2012 v klidu domova, i tak můžou prožít večer plný zábavy, zvratů, lásky a luxusu! Prima Love vám ukáže silvestr, z kterého vás hlava bolet nebude. 
Keenu Reeves v listopadové romanci
O naší klasickou seriálovou nabídku vás nepřipravíme ani na silvestra. Ale večírek posledního dne v roce začne romancí s  rozervaným Keenu Reevesem. Listopadová romance (20:00 hod.) je tak trochu bláznivý příběh o dvou lidech, kteří se svým životním stylem nepřibližují ani omylem. Keenu Reeves v roli tvrdého kariéristy potká velice netradiční dívku Saru (Charlie Theron). Sara se bude snažit během jednoho měsíce ukázat svět v jeho lepší perspektivě. 
Svět celebrit 
Po Listopadové romanci se vrátíme do prostředí, které důvěrně známe. Životy českých celebrit podrobně rozebere Martina Gavriely v pořadu Top Star Love (22:05). Jak české celebrity slavily Vánoce? Jaké dárky chystaly pro své nejbližší? 
A sex (nejen) ve městě
Ve 22:40 se rozběhne další epizoda úspěšného seriálu Sex ve městě. Carrie se nikdy nebojí zeptat, a tak se dozví, že pan Božský se už nikdy nehodlá ženit. Ani s Carrie, autorkou novinářských sloupků o sexu. Ani její přítelkyně Charlotte to nemá lehké, přestože potká nejlepšího milence na světě. Pan Zajíček je sice návykový, ale také na baterky….
Od 23:15 až do silvestrovské půlnoci prožijeme v záři luxusu a celebrit společně s pořadem Top Star. Silvestr plný zábavy, vztahů, lásky a leckdy šťastných konců, ten prožijete s Primou Love.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama