Castle bude vyšetřovat vraždu v hudebním průmyslu. Vzpomenete si na Sida a Nancy?

Castle na Prima love ve čtvrtek od 20.15 bude řešit vraždu v hudební branži. Seznamte se s jedním s nejzáhadnějších skutečných zločinů v tomto oboru. Sid a Nancy jsou fenoménem punkové lásky. Jejich slávu však podpořila i vlastní smrt.
Sid Vicious

To, že hudební byznys je drsné prostředí, dnes na vlastní kůži poznají Castle s Beckettovou. Vyšetřují totiž vraždu dýdžejky. Žena zemřela poblíž místa, kde se konala party k příležitosti vydání alba postarší hudební hvězdy. Mají obě události něco společného? Dříve než se mrknete, jak se známá dvojka popere s nástrahami showbyznysu, připomeňte si jeden z nejznámějších zločinů, které otřásl hudebním světem. To, kdo skutečně vraždil, je i v současnosti záhadou.

Punková hvězda a groupie

Dodnes je nejen fanoušci Sex Pistols vnímají jako jeden z nejtragičtějších párů popkultury. Sid Vicious, vlastním jménem Simon John Ritchie, byl od roku 1977 baskytaristou slavných Sex Pistols. Ačkoliv prý lépe vypadal, než hrál, zůstal s kapelou až do jejího rozpadu v roce 1978. V listopadu 1977 potkal americkou groupie Nancy Spungen a začali spolu chodit.

Destrukce a tragédie

Oba milenci se potýkali se závislostí na drogách, jejich vztah měl údajně i negativní vliv na skupinu, která se v roce 1978 rozpadla. Sid Vicious se později věnoval sólové kariéře, problémy s drogami však pokračovaly. Vše vyvrcholilo tím, že poté, co se 12. října 1978 probudil z drogového rauše, našel Nancy zhroucenou v koupelně jejich hotelového pokoje. Z břicha jí trčel jeho lovecký nůž. Vykrvácela.

O punkové dvojici byl natočen i film

O punkové dvojici byl natočen i film

Vraždil někdo třetí?

Dodnes je Nancyina smrt záhadou. Sid si z osudné noci nic nepamatoval, Nancy byla sice zabita jeho nožem, vzhledem k tomu, že z pokoje mělo zmizet i dost peněz, však existují teorie o tom, že v noci vraždila třetí osoba. Možná drogový dealer. Sida každopádně zatkli, obvinili z vraždy druhého stupně a propuštěn byl až 1. února 1979, den před procesem. Druhý den byl mrtvý. Na večírku na oslavu jeho propuštění se předávkoval heroinem. Bylo mu 21 let. I jeho smrt obestírá tajemství. Neví se, zda se předávkoval omylem nebo spáchal sebevraždu.

Gary, Chloe, Courtney

Dramatický vztah neunikl pozornosti filmařů. V 80. letech natočil režisér Alex Cox životopisné drama Sid a Nancy s Gary Oldmanem a Chloe Webb. Zajímavostí je, že vedlejší roli si v tomto snímku zahrála polovina dalšího slavného a tragického muzikantského páru – Courtney Love. Původně se dokonce ucházela o roli Nancy, Alex ji však odmítl a později litoval. Chloe totiž diváky příliš nezaujala.

Castle na zabití znovu

 

 

Castla na zabití uvidíte již dnes ve 20.15 na Prima love.

Šárka Novotná

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama