Ashton Kutcher: hollywoodská tvářička a tvrdý byznysman na internetu!

Ashton Kutcher. Z celkem netalentovaného týpka se stal obsazovaný komediální herec, jež našel svůj hlavní talent v produkci a v internetovém vizionářství. To on kdysi odkoupil Skype, aby se z něj za dva roky mohla stát firma s hodnoutou 8,5 miliardy dolarů.
Video VIP zprávy: Ashton Kutcher o Stevu Jobsovi
Video VIP zprávy: Ashton Kutcher o Stevu Jobsovi
archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všichni si ho pamatují jako toho komedianta s nepříliš valným hereckým uměním z Hele vole, kde mám káru? Ve filmech většinou hraje stále komediální role (až na jednu z posledních, kdy si střihl roli Steva Jobse). na Prima love ho můžete vidět v pátek ve 20.05 s Cameron Diaz, Mejdan v Las Vegas. Víte, co se říká? Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas...jenže Cameron se s Ashtonem v záchvatu gamblerství vezmou. A rozvod bude trochu složitější...

Mejdan v Las Vegas: Ashton a Cameron jako manželé

Ashtonovi v kariéře bez debat pomohl roztomilý kukuč, ale i komediální umění, které si už dobře vyzkoušel jako osmnáctiletý v seriálu Zlatá sedmdesátá, kde se také poprvé setkal se svou nynější partnerkou, herečkou Milou Kunis.

Manželství přes Twitter

Dlouhá léta objevoval v úspěšných romantických komediích, třeba společně s Brittany Murphy ve filmu Líbánky, či s Amandou Peet v komedii Něco jako Láska. Ve svých dvacetipěti letech se však potkal s tou osudovou. O šestnáct let starší Demi Moore si bral s dvěma dcerami, které byly o deset let mladší než on. A deset let jim to vydrželo.

Ashton Kutcher a Demi Moore v době zamilovanosti Foto: isifa.com

Ashton Kutcher a Demi Moore v době zamilovanosti, Foto: isifa.com

Ashton společně s Demi krmil své pěti miliónové publikum na sociální sítí Twitter svým každodenním životem. I přes tuto povedenou reality show, jejich manželství po deseti letech skončilo skandálním rozchodem (ukázalo se, že Kutcher nejspíš neměl závislost pouze na sociálních sítích, ale i na mladších blondýnách).

Když se rozváděl s Demi Moore, už dávno to nebyl ten mladík z přiblblých amerických komediíí. Měl za sebou svou vlastnou produkci pořadu na MTV "Punked", kde si anonymně dělal legraci z celebrit. A v neposlední řadě se jeho technické dovednosti neomezily jen na zdařilé používání sociálních sítí. 

Vizionář na poli internetových médií

V roce 2012 se objevil místo skandálního Charlieho Sheena v seriálu Dva a půl chlapa, kde hraje internetového milionáře se zlomeným srdcem. A scénáristi nebyli daleko od pravdy. Přestože má Ashton pořád hezkou tvářičku a v showbznysu se tváří, že neumí do pěti počítat, v tom internetovém byznysu je to muž s jasnou vizí, jež se nebojí riskovat a investovat do začínajících projektů, které následně vydělávají miliardy. Tak to udělal s firmou Skype, jejíž část v roce 2009 odkoupil. Tehdy měla hodnotu 2,75 milionu dolarů, o dva roky později, kdy Microsoft ze Skypu udělal vlastní akvizici, se cena společnosti zvýšila až na 8,5 miliard dolarů.

Ashton se v rozhovoru pro New York Times nechal slyšet, že svoje investiční záměry pravidelně projednává s lidmi, kteří se v tomto byznysu pohybují, jeho intuice je však na prvním místě. Soustředí se povětšinou na tzv. start-upy,  internetové začínající společnosti s nízkými náklady, ale také s extrémně vysokým podnikatelským rizikem. Nedávno třeba investoval do oblíbeného Foursquare, módní stránky Fashism...

i když nepatří mezi jedinou celebritu, která investuje svoje peníze do tohoto odvětví, podle dalších investorů však patří mezi ty, kteří mají respekt.

Mejdan v Las Vegas- Ashton a Cameron

Vy se však můžete podívat na Ashotonovu zábavnou tvář ve filmu Mejdan v Las Vegas! V pátek ve 20.05 na Prima love!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama