9 věcí, které jste nevěděli o Twilight sáze: Rozbřesk

V premiéře na Primě v sobotu můžete vidět finální díl příběhu Edwarda a Belly. A od 14.25 pak na Prima love již tuto neděli. Co o snímku nevíte?
Twilight saga Rozbřesk 2. díl Prima kino

Twilight sága vás vedla od začátku příběhu, kdy se člověk potká s upírem. Láska si podle všeho nevybírá, a tak Bella dlouho bojuje o místo (a ne na slunci!) vedle stoletého upíra Edwarda Cullena. Nikdo nečeká, že se jí to povede, a rozhodně nikdo nečeká ani to, že se v první polovině dílu Rozbřesk stane z jemné Belly hladová upírka a matka poloviční upírky.

Velkolepá bitva upírů

Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene, proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.

Co o snímku Rozbřesk nevíte?

1) Pro natáčení porodu se používala jednak panenka, ale také živé třítýdenní miminko. Krev při tomto drastickém příchodu na svět nahradil mix krémového sýra a jahodového džemu.

2) Zajímavá je i předzvest filmového početí. Scény prvního milování Belly a Edwarda měly být mnohem explicitnější a byly odvážně i natočeny. Díky nim však film spadl do označení R, tedy restricted. Což by ve skutečnosti znamenalo, že se na film nedostanou diváci pod 17 let bez dozoru rodičů. A tak produkce vzala zpátečku a sexuální scény téměř vystříhala. Sex trvá ve filmu je 40 sekund a film se rázem dostal na PG – 13, kdy do kina mohou přijít již 13leté děti. A dolárky za vstupné se jen hrnuly.

3) Sága Twilight má za sebou hodně pevnou základnu – a to ve formě fanoušků. Při 110 milionovém rozpočtu vydělal film celosvětově neskutečných 712 milionů dolarů.

4) Samotný porod byl pro herce však spíš než bolestivou záležitostí hlavně vtipnou. Rob Pattinson a Taylor Lautner prý několikrát dostali záchvat smíchu.

5) Možná to bylo pro to, že Kristin Stewart měla při této scéně falešné břicho a ruce. Krk a vychrtlá ramínka však byla její.

6) Rob Pattinson kvůli milostné scéně začal dokonce posilovat a držel dietu na dovyrýsování svého těla. Naštestí se prý tato scéna natáčela jako jedna  prvních.

7) Herec se dokonce musel naučit i portugalsky, protože v Brazílii mluví s místními lidmi.

8) Scéna svatby v prvním díle Rozbřesku byla natáčena podle pohledu ženy na celou svatbu jako na velice speciální událost.

Finální díl Twilight ságy: Robřesk uvidíte i na Prima love ve 14.25!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama