6 jídel, která vaří světový šéfkuchař Gordon Ramsey. Zvládnete je i vy!

Gordon Ramsey, skandální šéfkuchař a hvězda televizního byznysu. Jeho pořad Ano, šéfe s Gordonem Ramseym cestuje po Anglii a Americe, aby poukázal na největší chyby majitelů restaurací. Ale Gordon se drží svého kopyta dál. Co by vám uvařil?
Ano, šéfe! S Gordonem Ramsey v restauraci
Ano, šéfe! S Gordonem Ramsey v restauraci
archiv Prima

Celý svět ho zná jako tvrďáka a bývalého aspirujícího fotbalistu, který kvůli zranění v mládí raději přesedlal do anglické kuchyně. Ta se sice vyznačuje neslavnou pověstí (i když teď anglická kuchyně začíná stoupat nad gastronomické obzory) a Francie se jí zdatně vysmívá, ale Gordon Ramsey se jako Angličan dokázal vyšvihnout na špičku světové gastronomie. Ačkoliv jeho kariéra poslední léta směřuje spíše do televizní zábavy, stále vlastní několik poboček restaurací a jídlo je jeho život.

V pořadu Ano, šéfe s Gordonem Ramseym můžete sledovat nejrůznější restaurace, jež z nějakého důvodu naprosto nefungují. Samozřejmě za to může lidská složka, špatný management, který neví, o čem rozhoduje, kuchař zajatý v menu čítající několik desítek jídel (naprosto zbytečně) a v neposlední řadě dochází na takových místech k chaosu, přepracovanosti zaměstnanců a k obrovskému nepořádku v kuchyni.

Takže, co by vám uvařil samotný Gordon za jídlo? A zvládl by to i jeho mini dvojník, o kterém jsme informovali TADY?

[[nid:]]

Menu Gordona Ramseyho

Gordon Ramsey nás během svého pořadu stále učí, co je dobré na talíři a co ne. Takže, co se nachází v menu v síti jeho vlastních restauracích se jménem Restaurace Gordona Ramseyho? Vybrali jsme jich šest, které zvládnete i vy.

1)

Recept

Pomalu pečená kachna s meruňkami a kaštany a křupavá dýně  Foto:

Pomalu pečená kachna s meruňkami a kaštany a křupavá dýně

Dokonalá podzimní pečínka, taková je kachna s kaštany, meruňkami a skořicí. A k ní si jako přílohu upečte křupavou dýni s tymiánem.

2)

Recept

Kuře s pečenou zeleninou z jednoho pekáče Foto:

Kuře s pečenou zeleninou z jednoho pekáče

Jídla z jednoho hrnce mají své kouzlo. Nejenže neušpiníte moc nádobí, ale v jedné nádobě se všechny chutě fantasticky propojí a na konci na vás bude čekat nebesky dobrá...

3)

Recept

Snídaňové ravioly Foto:

Snídaňové ravioly

Umíte si představit, že byste si k snídani dali těstoviny? Tyto snídaňové ravioly si rozhodně zamilujete, navíc skvěle oživí nabídku vašich ranních pokrmů.

4)

Recept

Panna cotta s jahodami a mojito přelivem Foto:

Panna cotta s jahodami a mojito přelivem

I tradiční italský dezert se hostiteli velmi povedl.

5)

Recept

Polenta se sušenými rajčaty, pórkem a volským okem  Foto:

Polenta se sušenými rajčaty, pórkem a volským okem

V Itálii polentu po uvaření často ochucují čerstvým kvalitním máslem, parmazánem a olivovým olejem. V prodejnách zdravé výživy lze také koupit polentu jako hotový produkt,...

6)

Recept

Jablečný koláč s karamelovými sušenkami  Foto:

Jablečný koláč s karamelovými sušenkami

Sezona jablek je v plném proudu a koláče a štrúdly se pečou ostošest. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, máme pro vás recept na vynikajicí koláč, který díky karamelovým...

Ano, šéfe s Gordonem Ramsey můžete sledovat o víkendu, v sobotu a v neděli v 17.40.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama