Žena s obříma nohama

Žena s obříma nohama

O pořadu

Mandy trpí vzácným onemocněním – neustále jí rostou nohy. Stojí před rozhodnutím, jestli podstoupit amputaci, nebo čekat, až ji nemoc zabije. Nohy už váží 95 kg a nesmírně jí ztěžují život.

 

S masivními dolními končetinami se už narodila, její levé chodidlo se navíc neustálým růstem zdeformovalo. Doktoři nevědí, co s Mandy ve skutečnosti je, ale myslí si, že jde o Proteův syndrom. Je to velmi vzácná nemoc, ovšem symptomy Mandy nejsou v mnoha směrech zcela typické, takže v otázce diagnózy stále tápají.

 
Mandy se nezdává a pracuje jako dobrovolnice na farmě. Fyzická práce jí ale nedělá dobře, protože srdce je už tak dost zatížené. Navíc začíná být jasné, že časem nebude chodit vůbec. Proto zvažuje, zda by nebylo lepší se nohou prostě zbavit.

 
Jede navštívit učitelku, která jí pomohla překonat strach, získat sebejistotu a dostat se na univerzitu. Když bylo Mandy devatenáct, odstěhovala se od rodičů a v pětadvaceti získala titul. Krátce poté ale onemocněla a pět měsíců si poležela v nemocnici. Ochably jí svaly a musela se znovu učit chodit...