Záhadná žena 7: Na první pohled

Záhadná žena 7: Na první pohled

O pořadu

Samantha špatně vidí a pro jistotu zajde k lékaři. Lékař Ben je mladý a hezký a sympatie jsou na obou stranách. Samantha má však výčitky svědomí. Neřekla mu o sobě celou pravdu. Svěří se Cassie, že je adoptovaná. Přišla na to náhodou, když jednou její adoptivní rodiče nebyli doma a nikdy v životě to nikomu neřekla. Možná je čas zjistit, kdo jsou její biologičtí rodiče. Cassie jí slíbí pomoc a během velmi krátké doby jméno právnické firmy, která adopci zařizovala. Když tam Samantha dojede, firma už neexistuje, místo toho je tam restaurace, ale majitel restaurace je adoptovaný syn onoho právníka a v otcových záznamech jí vyhledá jméno a adresu její biologické matky. Když tam Samantha přijede, její matka Hanna právě našla v domě zavražděného cizího muže a už přijíždí policie. Hlavní podezřelou je samozřejmě Hanna, která však tvrdí, že zavražděného muže vůbec nezná. Je to však lež. Zná ho velmi dobře. Je to Van Jefferson, se kterým se zná již velmi dlouho. Byl to před lety její přítel, který před 28 lety ukradl auto a bránil se zatčení. Hanna byla s ním a přerazila zástupci šerifa 3 žebra a také byla uvězněná. Hanna tvrdí, že je to už skoro 30 let a nepoznala ho, ale Samantha pátrá v její minulosti a zjišťuje zajímavé skutečnosti. Jefferson a jeho parťák Delsohn dělali pojišťovací podvody a protože Hanna pracuje v pojišťovně, tak ji vydírali. Musela jim dávat informace o klientech a oni si podle toho vytipovávali své oběti. Kdyby nespolupracovala, řekli by jejímu zaměstnavateli o její minulosti a ona by přišla o práci. Takže Hanna měla motiv a měl ho i její manžel Mark. Samantha pátrá a najde v kanceláři Delsohna vražednou zbraň a Jeffersonovu peněženku. Volá to šerifovi, ale než se k němu dostane, Delsohn ji pronásleduje a má smrtelnou nehodu. Vrah je mrtev, případ je uzavřen a Hanna je propuštěna. Jenže Samanthě na tom něco nesedí. Dochází jí, že vraždila Francie. Zajde za Hannou a ta jí poví, že ví, kdo Samantha je. Poznala ji hned v prvním okamžiku, kdy se tam objevila. Má stejné oči jako její otec Van Jefferson. Hanna Jeffersona milovala a nenáviděla zároveň. O Samanthině existenci neměl ani ponětí, porodila ji ve vězení a chtěla pro ni lepší budoucnost proto ji dala k adopci. Francie zjistila, že Jefferson matku vydírá a tak se ho rozhodla vyplatit. Pozvala ho matčiným jménem do domu, ale on se jí jen vysmál. Od její matky získá mnohem víc peněz a dokonce chtěl Francie vydírat také. Chtěl po ní údaje o klientech banky, ve které pracuje. Došlo ke strkanici a když ji udeřil , našla náhodou otcovu zbraň a Jeffersona zabila. Hanna by se pro Francii obětovala a vzala by vraždu na sebe, ale Samantha chce, aby Francie šla na policii a přiznala se. Nezabíjela úmyslně, ale v sebeobraně.

Za Philbym v mezičase přijde jeho bývalý kolega tajný agent Desmond. Život jednoho z jejich bývalých tajných agentů je v ohrožení. Jedná se o George Rebetu, který pracoval jako vynikající sensibil. Philby ho před lety nechal jako zemřít a George má novou identitu. Bohužel se nechal chytit při jízdě v autě a měl něco upito. Šerif Connors dříve nebo později vypátrá jeho skutečnou identitu a tím ho ohrozí. S Desmondem vymyslí plán jak George zachránit. Mezitím Connors zjistí, kdo George ve skutečnosti je a nechá si od svého přítele, se kterým sloužil v námořnictvu poslat jeho složku. Když zjistí, že Rebeta je člověk, který zachránil mnohé životy a protože se námořníci nikdy navzájem nezradí a jsou bratry až do smrti, nechá George z vězení uprchnout. Teď je v bezpečí. Desmond láká Philbyho zpět do služby, ale on už nechce.

Samantha by mu ráda položila spoustu všetečných otázek týkajících se Desmonda, ale nemá čas. Musí na rande se svým lékařem Benem.