Záblesk

Záblesk

O pořadu

Linda Vossová již jako mladá dívka milovala německé válečné filmy a po vypuknutí války se rozhodla, že se stane špionkou. Našla si zaměstnání a jejím šéfem – jemuž všichni přezdívali Bubák – se stal plukovník Edward Leland, pracující pro úřad strategických služeb.

 

Shodou okolností se naskytla nutnost poslat do Berlína špiona, aby získal podrobnosti o vývoji nové německé zbraně, kterou chtěl Hitler definitivně porazit spojence. Přes Edův odpor si nakonec Linda prosadila svou a odcestovala do Berlína, kde se měla setkat s šéfem místní špionážní sítě Konradem Friedrichsem. Kvůli nepodařené večeři ale Lindu, která v Německu pracuje pod jménem Lina, její šéf ještě téhož dne propouští.

 

Ujme se jí jeden z hostů, vysoký německý důstojník Franze-Otto Dietrich, aby se starala o jeho dvě osiřelé děti. Linda má pocit, že v jeho domě jistě najde potřebné informace o tajné německé zbrani. Navzdory usilovnému hledání ale stále nic nenachází. Franze-Otto se do půvabné dívky pomalu zamiluje, zároveň ale zjišťuje, že není tou, za kterou se vydává, a začíná ji podezřívat. Situace začíná být pro Lindu krajně nebezpečná…