Za branou

Za branou

O pořadu

Za branou je fantastický seriál s kriminální zápletkou. Policista Nick Monohan se s rodinou přestěhuje do klidného „satelitního městečka“ pro bohaté, které se jmenuje Brány – podle toho, že je celé obehnané plotem s obří kovovou bránou. Vše vypadá idylicky: Dům je luxusní, sousedé milí, děti můžou chodit na prestižní školu… A kde by se v tak střeženém místě vzala kriminalita? Ale všechno je trochu jinak. Obyvatelé totiž ukrývají mnohá tajemství a málokdo je tím, kým se zdá. Nick jako nový šéf místní policie začne vyšetřovat zmizení stavitele, s nímž by podle záznamu bezpečnostní kamery mohla mít něco společného jeho nová sousedka Claire Radcliffová (Rhona Mitra). Málem totiž přejel její dceru Emily a lehce naboural přímo před jejím domem. Dál už záznam chybí. Claire si zkrátka nemohla pomoct, stavitel lehce krvácel a vůni krve prostě neodolala – je totiž upírka. A není sama, městečko je plné podivuhodných bytostí. Za branou žijí i vlkodlaci, sukuby, čarodějnice a další. Nickův syn Charlie se mezitím snaží začlenit mezi spolužáky a okouzlí ho spolužačka Andie. Její žárlivý přítel je však vlkodlak. Nickova manželka Sarah si hledá nové přátele a netuší, že ji čarodějnice ovlivňuje speciálním bylinkovým čajem. A když se najde mrtvola bývalého policejního šéfa s kulkou v hlavě, začne všechno vypadat  ještě mnohem podezřeleji a kriminální zápletky přibývají závratným tempem. Brána neslouží ani tak k tomu udržet cizí lidi venku – spíš drží obyvatele komunity uvnitř...

 

 

Postavy:

 

Nick Monohan (Frank Grillo)

Nový policejní šéf je neúnavný policista a oddaný otec. Bývalý detektiv musel odejít z Chicaga, protože zastřelil člověka. Ale ani jeden z předchozích drsných případů ho nepřipravil na to, co ho čeká v novém působišti. Usilovně se snaží zjistit, co místní komunita skrývá.

 

Charlie Monohan (Travis Caldwell)

Nickův syn Charlie se na stěhování zrovna netěšil, snaží se ale zapadnout mezi místní středoškoláky. Netuší, jak jsou někteří nebezpeční. Vlkodlaky by nečekal. A Bret Crezski, jeden z nich, je na něj extrémně naštvaný, protože se Charlie pokouší o jeho přítelkyni Andie.

 

Sarah Monohanová (Marisol Nicholsová)

Nickova manželka se věnuje domácnosti. Je optimistická a snaží se skamarádit se sousedy. Padne ale do rukou čarodějky Devon, která prodává bylinky. Její speciální čaj má neblahé účinky.

 

Claire Radcliffová (Rhona Mitra)

Claire Radcliffová je upírka a žena Dylana Radcliffa, který ji kdysi nakazil krvelačností. Společně adoptovali dceru Emily, jejíž rodiče Claire před osmi lety zabila. Claire těžko skrývá upírské sklony, má neodolatelné nutkání pít lidskou krev a občas někoho omylem zabije.

 

Andie Batesová (Skyler Samuelsová)

Charlieho spolužačka, Brettova přítelkyně, jedničkářka a nesmírně populární dívka. Trpí ale podivnou vyrážkou a hodná čarodějka Peg odhalí, že nebude z matčiny strany tak úplně člověk, ale sukuba.

 

 

Herci

Frank Grillo

Je asi nejznámější díky roli Nicka Savrinna v první sérii Útěku z vězení. Je italského původu, narodil se roku 1963. Celý život se věnuje atletice, objevil se i v časopisech Men's Workout a Exercise & Health. Z jeho ostatních rolí stojí za zmínku filmy Minority Report, Hrdost a sláva a seriály Zákon a pořádek, Policejní okrsek, Policejní odznak nebo Vražedný souboj.

 

Trevis Caldwell

Trevis Caldwell se narodil roku 1989 v Arizoně a má za sebou jen několik epizodních televizních rolí, například v seriálu Famílie nebo Profesionálky.

 

Marisol Nicholsová

Její otec byl maďarsko-rumunského původu, matka mexicko-španělského. Má za sebou výrazné role v seriálech 24 hodin, Po právu a Slepá justice. Její chiropraktik ji přivedl ke scientologii. V roce 2008 si vzala filmového režiséra Tarona Lextona a mají dceru Rain Indiu.

 

Rhona Mitraová

Anglická herečka, modelka a zpěvačka Rhona Natasha Mitra se narodila 9. srpna 1976 v Londýně a exotický vzhled má možná po rodičích. Její otec byl indicko-anglického původu a matka Irka. Rozvedli se, když jí bylo osm, a poslali ji do internátní katolické školy, odkud byla vyhozena pro špatné chování. O moc lépe si nevedla ani v té další. Hrála v několika britských seriálech a poprvé na sebe výrazněji upozornila v roce 1998, který strávila na veletržních předváděčkách v kostýmu Lary Croft, hrdinky populární série videoher Tomb Raider. Kvůli věrohodnému ztělesnění postavy podstoupila plastickou operaci prsou. Zahrála si ve filmech Beowulf, Sejměte Cartera, Život Davida Galea, Underworld: Vzpoura Lycanů nebo Stolen. Viděli jsme ji v úspěšných seriálech Plastická chirurgie, s. r. o, a Kauzy z Bostonu.
 


 

Zajímavosti:

Seriál vznikl v koprodukci stanice ABC a televizního studia FOX.

Natáčelo se ve Shreveportu v Luisianě.

 

 

Rychlé info:


Žánr: mysteriózní kriminální drama


Počet epizod: 13


Premiéra / repríza: premiéra


Distributor: ABC


Rok výroby: 2010

 

Tvůrci: Richard Hatem, Grant Scharbo

 

Hrají: Frank Grillo/Nick Monohan, Travis Caldwell/Charlie Monohan, McKaley Miller/Dana Monohanová, Luke Mably/Dylan Radcliff, Rhona Mitra/Claire Radcliffová, Skyler Samuelsová/Andie Batesová, Marisol Nicholsová/Sarah Monohanová.

 

V českém znění: Jiří Dvořák, Petr Burian, Jana Mařasová, Dana Černá, Zdeněk Hruška, Kateřina Velebová a další.