Vyznání lásky

Vyznání lásky

O pořadu

Život hamburské interiérové designérky Janny Hansenové plyne absolutně bez jediné chybičky. Štěstí prostě stojí jednoznačně na její straně. A šampaňské, které dostala od klienta, bude jistě tím pravým na oslavu dalšího jejího úspěchu, o který se chce podělit se svým životním partnerem Klausem.

Když dorazí domů a přistihne Klause ve velmi choulostivé situaci se svou vlastní sestrou, je naprosto zraněná a šokovaná. Zlomená odchází do hotelu, kde propláče noc.

Nikdy by si však nemyslela, že vyléčení z takové velké životní rány přijde tak brzy.

Náhodně objeví v hotelové bibli založený milostný dopis, který pohne jejím srdcem natolik, že se jeho autora, který se podepsal pouze „R.“, rozhodne stůj co stůj vypátrat. Její jedinou stopou je razítko z pošty v Echterode, kde byl dopis podán. Je zdánlivě nemožné autora milostného dopisu najít, ale Janna je přece dítě štěstěny.

Janna šéfa požádá, aby jí dal nějakou zakázku co nejdál. Šéf si vzpomene, že má nějakou v hotelu zrovna v Echterode. Janna se tam tedy vydává. Cestou však píchne pneumatiku, a tak musí za deště pěšky. Hotel, do kterého dorazí, je však zavřený, a tak nakonec přenocuje u podivínského truhláře Boba, který ji kousek svezl.

Zatímco Janna pracuje na interiéru koupelen hotelu a seznamuje se s místním životem, hledá tajemného muže „R.“. Všude neustále naráží na Boba, z jehož přítomnosti je poněkud v rozpacích. On je na tom stejně. Postupně se však sbližují. Když ji však Bob uvidí, jak se líbá s místním pastorem Ralphem, o kterém si myslí, že je tajemným autorem milostného dopisu, začne se chovat žárlivě. Zamiloval se do ní. A ona do něho.

Záhy Janna zjistí, že oním tajemným autorem není Ralph, ale Bob – jmenuje se Robert. Psal ten dopis své ženě, která zemřela před třemi roky na rakovinu. Bob se Janně svěří, ta v Hamburku se vším skončí a nastěhuje se k němu do Echterode.