Všechen čas světa

Všechen čas světa

O pořadu

Karina Beckmannová žije sama se čtrnáctiletou dcerou Julií v menším městečku. Když ji kvůli jiné ženě opustil manžel, hodinář Rudolf Wohlgemuth jí nabídl práci. Rudolfovo hodinářství bylo dříve vyhlášené, ovšem dnes přežívá jen díky opravám. Mlčenlivý a životem zahořklý Rudolf se nechce snížit k tomu, aby prodával brak. Jednoho dne zavolá Rudolfovi jeho bratr Klaus, který žije v Hongkongu, má také hodinářství a prodává hlavně čínskou produkci. Je s firmou a rodinou ve finančních potížích a chce, aby mu Rudolf vyplatil poloviční podíl z obchodu. Rudolf peníze nemá a rozhodne se předstírat, že se musí také starat o svou rodinu. Požádá Karinu, aby hrála před Klausem jeho manželku. Karina na to z vděčnosti přistoupí.

S dcerou se k němu na pár dní odstěhují, upraví staromládenecký byt a vzájemně se snaží naučit co nejvíc ze své minulosti. Julii to vyhovuje, protože poblíž je ubytovaný francouzský student Jean-Luc, který je v Německu na výměnném pobytu a do kterého se zamilovala. Také Karina začne k Rudolfovi pociťovat sympatie. Klaus přijíždí a obdivuje Karinu. Rudolf vyčte Klausovi, že se o obchod nikdy nezajímal. Rudolf se také sám staral o rodiče až do jejich smrti. Vyjde najevo, že Klaus přebral Rudolfovi i životní lásku, i když se s ní nakonec neoženil. Klaus si projde Rudolfovo účetnictví a radí mu, aby prodával i levnější zboží. Rudolf je však zásadně proti, chce udržet rodinnou tradici. Klaus se proto radí s Karinou, která je přístupnější. Chtěla by obnovit výrobu Wohlgemuthových hodinek z roku 1956, které přinesl do opravy hodinář Michael Fechner z Hamburku.

Rudolf slyší, jak se dohadují za jeho zády. V rozčilení z Karininy zrady prozradí, že Karina je jen jeho zaměstnankyní, a zároveň ji propustí. Klausovi řekne, že už jejich obchod nechce, aby ho Klaus prodal. Zklamaná Karina zavolá Fechnera, jestli by ji nezaměstnal, a Fechner si s ní smluví schůzku. Karina se chystá na cestu vlakem do Hamburku. Klaus se sejde s Rudolfem u hrobu rodičů, všechno si vyříkají a Rudolf přizná, že nejednal správně. Chce se Karině omluvit, ale ona již odjela na nádraží. Rudolf jednou Karině řekl, že jí dá všechen čas světa. Vyběhne ke stroji věžních hodin a zastaví ho. Karina si na nádraží povšimne, že hodiny neodbily celou, a vrátí se. Najde Rudolfa ve věži. Rudolf se jí omluví. Za nějaký čas má firma Wohlgemuth novou dílnu a znovu vyrobí slavné hodinky podle vzoru z roku 1956. Karina s Rudolfem jsou svoji a čekají dítě.