Vincent jede k moři

Vincent jede k moři

O pořadu

Vincent je mladý muž trpící Tourettovým syndromem. Když mu zemře matka, která měla problémy s alkoholem, pošle otec Vincenta do léčebny. Vincent nesouhlasí a chce, aby jeli s otcem do Itálie, protože poslední přání jeho matky bylo, aby rozptýlili její popel v Itálii ve městečku Sv. Vincent.          

Doktorka ho ubytuje do pokoje s obsedantně kompulzivním Alexanderem, který Vincenta neustále kontroluje a terorizuje tím, že nechce, aby používal jeho WC, atd. V ústavu se spřátelí s dívkou jménem Marie, která je v ústavu kvůli poruše příjmu potravy. Zrovna si povídají v parku, když Vincent dostane záchvat. Natáčí ho trojice chlapců. Když si toho Vincent všimne, rozzlobí se a jednoho z nich zraní. Když ji jeho i Marii pozve doktorka na kobereček, Marie jí ukradne klíče od auta. Domluví se, že spolu pojedou do Itálie. Vincent odchází z pokoje, ale netuší, že Alexander je vzhůru. Vyběhne za nimi, protože si Vincent vezme jedno z jeho CD. Alexander si všimne, že odjíždějí autem doktorky a jim nezbývá nic jiného, než vzít Alexandra s sebou, protože tak je nebude moct udat.

Alexander chce jet domů a snaží se stopovat, ale nikdo mu nezastaví. Když potřebují natankovat, Vincent zjistí, že mu otec zablokoval konto. Z benzínové pumpy musí odjet bez zaplacení a díky tomu Vincentův otec a doktorka zjistí, kde jsou. Jedou po jejich stopách. Na benzínce se doktorka snaží, aby pumpař obvinění stáhl, ale odmítne to.  Začne pršet a musí zastavit, protože stěrače na doktorčině autě nefungují. Mezitím je Vincentův otec s doktorkou doženou a Vincent a ostatní chtějí ujet. Marie je ale pryč a než se vrátí, otec si Vincenta odvede. Ve chvíli nepozornosti Vincent ujede s otcovým autem a Marie s Alexanderem k němu nastoupí. Navíc Alexander zahodí klíče od doktorčina auta, aby ji zdržel. Po cestě se Vincent zamiluje do Marie, ale Alexander ho varuje, že ho Marie určitě nemiluje. Při jedné ze zastávek Vincent navrhne, že by mohli vyšplhat na horu, u které zastavili. Marie z toho nemá radost, ale nakonec jde s nimi až na vrchol.

Vincentova otce a doktorku zastaví v Itálii policie, protože doktorka nahlásila krádež auta a policista jim nechce věřit, že auto není kradené. Zatkne je a odveze je na stanici. Tam se Vincentův otec svěří doktorce, jaké to bylo, když se u Vincenta začaly projevovat symptomy Tourettova syndromu.  Vincent a Marie se Alexandrovi ztratí v lese, a když je Alex najde,  vidí, jak se oblékají po sexu. Ujede jim a Marie s Vincentem si musejí sehnat odvoz do města. Tam Alexe najdou a pohádají se. Alex Vincenta vyprovokuje a Vincent ho zmlátí. Alex je posílá pryč, ale Vincent ho tam nechce nechat.  Když jsou Vincentův otec a doktorka propuštěni, ukáže jí Vincentův otec, kde vyfotil fotografii matky, kterou měl Vincent u sebe. V té době byli na svatební cestě a bydleli v hotelu sv. Vincent. Vincent, Alexander a Marie se konečně dočkají a dorazí k moři. Marie ale omdlí a Vincent jí musí zavolat sanitku. Vincent sedí na pláži, když k němu přijde otec a promluví si spolu. Vincent jde navštívit Marii do nemocnice. Marie ho prosí, aby jí pomohl a rozvázal jí zapěstí, protože ji doktoři přivázali k posteli. Vincent to ale neudělá a nechá jit tam.