Susan Boyle

Susan Boyleová: Splněný sen

O pořadu

Příběh Susan Boyleové je téměř neuvěřitelný. Za necelé tři měsíce se z nepříliš pohledné, do sebe uzavřené Skotky stala hvězda první velikosti.

Susan se narodila v chudé dělnické rodině a matka jí odmalička připomínala, že bude mít v životě problém: nedokázala se totiž spřátelit. Všechny bolesti léčila zpěvem, který se jí tak stal útěkem z reality...


Snad teprve matčina smrt v roce 2007, po které se Susan cítila obzvlášť osamocená a smutná, ji probudila k životu, se kterým se odhodlala něco udělat – jak by si to konečně přála i její matka. V roce 2009 se přihlásila do soutěže Británie má talent. Když vystoupila na glasgowské jeviště obstarožní obtloustlá žena s huňatým obočím a prohlásila, že je jí 47 let, sklidila jen úsměšky a pohrdavé pohledy. Podobně se tvářil i jeden z porotců – Simon Cowell. To vše ale skončilo ve chvíli, kdy otevřela ústa, aby zazpívala píseň z muzikálu Bídníci „Snila jsem sen“. V té neuvěřitelné chvíli se zrodila hvězda. A Susan udělala první krok na cestě ke splnění svého snu: stát se zpěvačkou...Její vystoupení si na webu stáhlo na 300 000 000 lidí. Její tvář obletěla svět. Musela bojovat se zájmem médií, ale i paparazziů a bulvárního tisku, motorkářů a dalších. Tlak byl obrovský. A navíc nakonec soutěž nevyhrála: jako první se umístil dětský sbor. Přišla těžká doba, poznamenaná několika selháními. Susan se učila unést svou slávu...Pak se ale sebrala a svůj úspěch a vystupování si začala skutečně užívat. Zazpívala si duet se svou nejoblíbenější hvězdou Elaine Paigeovou a na naléhání Simona Cowella začala natáčet desku. Mezitím ji podporovaly statisíce fanoušků, od nichž denně dostávala hory dopisů. Stala se příkladem toho, že i ten nejneuvěřitelnější sen se může stát skutečností. A pak získala platinovou desku za více než milion prodaných nosičů svého debutového alba. Kruh se uzavřel: Susan se stala slavnou zpěvačkou. A píseň, která ji proslavila, si zazpívala i se souborem londýnského představení muzikálu Bídníci..