Byl to přirozený vývoj, tvrdí Lucy Liu o režírování Sherlocka Holmese

Hollywoodská herečka Lucy Liu na place seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté občas pracuje dvakrát tolik než její kolegové. Nejenže ztvárňuje dr. Watsonovou, parťačku Holmese, ale zároveň i celý díl režíruje.
Sherlock Holmes: Jak prosté - Lucy Liu režíruje
Sherlock Holmes: Jak prosté - Lucy Liu režíruje
CBS.com

reklama

Středeční večer je vždy ve znamení moderního Sherlocka Holmese, který momentálně řeší kriminální případy v New Yorku spolu se svojí parťačkou dr. Watsonovou. Ta ho zpočátku měla jen jako lékařka hlídat, aby nebral dál drogy. V každém případě se z jejich vztahu vyklubalo nejen pracovní spojení, ale také nevídané přátelství.

Bude z takové nevšední spolupráce ženy a muže něco více? To jsme pro vás zjišťovali tady.

Co uvidíte tuto středu v Sherlockovi Holmesovi ve 20.15 na Prima LOVE?

Sherlockův otec Morland Holmes se stává hlavním podezřelým z plánované vraždy svého zaměstnance, který vynášel informace z jeho společnosti…

Lucy Liu režíruje

V televizním byznysu poslední dobou rozhodně není novinkou fakt, že i herci si vyzkoušejí režisérské křeslo. Kdysi se třeba o tento post pokusila představitelka Sue Ellen (Linda Grey) v Dallasu, a když ji to nebylo dovoleno, zvedl telefonní sluchátko charismatický J. R. Ewing (Larry Hagman) a pohrozil, že odejde. Linda Grey se tedy stala na chvíli režisérkou, tak jako o několik desítek let později Mathew Grey Gubler, představitel Spencera Reida v seriálu Myšlenky zločince. Lucy Liu jako režisérka a herečka zároveň tedy rozhodně není nováčkem.

Sherlock Holmes: Lucy Liu jako matka a Dr. Watsonová Foto: Sherlock Holmes: Lucy Liu jako matka a dr. Watsonová. Foto: Instagram.com

V roce 2014 poprvé usedla do režisérského křesla v rámci natáčení dvou epizod Sherlock Holmes: Jak prosté a nadále v tom pokračuje. "Bylo to v podstatě naprosto přirozené po dvaceti letech práce jako herečka, kdy neustále sledujete režiséra a úzce s ním spolupracujete, " vysvětluje Lucy Liu.

Výhodou herečky režírující celý štáb bylo také to, že jí byla práce s herci velice usnadněna. "Uvědomila jsem si, že se mi s ostatními herci lépe spolupracuje, protože se všemi mám blízký vztah v rámci herectví a spolupracujeme spolu dlouho, proto to pro mě jako režisérku bylo rozhodně pohodlnější," tvrdí herečka. I tak je však nutné dodat, že Lucy Liu není v režijní roli nováčkem, protože v roce 2010 natočila svou filmovou prvotinu Polovina nebe.

Sledujte každou středu Sherlocka Holmese: Jak prosté ve 20.15 na Prima LOVE.

reklama

reklama