Zajímavosti

Autoři používají takzvanou scenáristickou bibli. Do té se zapisují všechny vraždy, zbraně a motivy, které se v seriálu objevily.
Sběratelé kostí, Kosti podle bible, 1
Sběratelé kostí, Kosti podle bible, 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Protože se Sběratelé kostí natáčejí v Los Angeles, a přitom se odehrávají ve Washingtonu, jednou z hlavních výzev filmařů je nedostat do záběru palmy nebo typické scenérie jižní Kalifornie. Jízdy autem se točí ve stojícím voze ve studiu, pozadí se promítá na obrazovky. Tento proces umožňuje Brennanové a Boothovi projíždět ulicemi Washingtonu, aniž by opustili Los Angeles.

 

V seriálu hráli tři Deschanelové (Emily, Zooey a Caleb) a dva Boreanazové (David a jeho otec).

 

Chad Lowe a David Boreanaz jsou jediní, kteří v seriálu hrají a zároveň ho režírují.

 

V kuchyni FBI visí fotky tří amerických prezidentů, zachycených při jídle. Nixon si dává čínu, Eisenhower kuřecí stehno a Kennedy hot dog.

 

Průměrně trvá 21 dní, než je seriálová epizoda připravena k odvysílání. Postprodukční proces zahrnuje střih, smíchání zvuku, přidání obrazových vložek, vizuálních efektů a úpravy barev. Na konci každé sezony se originální kazety uloží do trezoru v bývalém kansaském solném dole, asi 200 metrů pod povrch země.

 

Vedlejší herci do jedné epizody jsou vybírání průměrně ze 4000 uchazečů. Ve stovce epizod hrálo celkem přes 1300 lidí. Než je herec přijat, musí ho schválit šéf castingu, režisér epizody, výkonní producenti, scenárista, studio 20th Century Fox a distributor.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama