Seeley Booth

Speciální agent FBI Seeley Booth je bývalý armádní ostřelovač. Nedůvěřuje vědě a vědcům „šprtům“ (jak jim říká), kteří hloubají nad důkazy zločinu.
Sběratelé kostí, Seeley Booth, 1
Sběratelé kostí, Seeley Booth, 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na rozdíl od většiny vyšetřovatelů dokáže snést kousavou inteligenci Brennanové i její styl, kterým se vrhá po hlavě do každého vyšetřování. Kombinace jeho znalosti lidských povah a vědeckého postřehu doktorky Brennanové z nich dělá neporazitelný tým.

 

Seeleyho Bootha hraje David Boreanaz


David se narodil 16. května 1969 v Buffalu a vyrostl ve Philadelphii. Z matčiny strany je českého a z otcovy italského původu, nezvyklé příjmení Boreanaz pochází právě ze severní Itálie.Vystudoval herectví a poprvé se na televizních obrazovkách objevil v epizodě sitcomu Ženatý se závazky jako motorkářský přítel Kelly Bundové.

 

Jeho nejslavnější rolí se stal upír Angel v kultovním seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Tato postava byla tak populární, že o ní natočili samostatný seriál Angel, který se vysílal do roku 2004. Od roku 2005 už hraje agenta Seeleyho Bootha ve Sběratelích kostí.

 

Od třetí série byl jmenován i výkonným producentem, a dokonce dvě epizody režíroval. Jednou z nich je výroční 100. díl v páté sérii. Žije v Los Angeles se svou druhou ženou, bývalou playmate Jamie Bergmanovou. Oba mají na zápěstích stejná tetování – na jednom je napsáno „duše“ a na druhém „osud“. V roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne a v roce 2009 dcera Bardot Vita.

 

Seeley Bootha dabuje Martin Stránský


Jeden z  nejobsazovanějších dabingových herců posledních let se narodil 11. 2. 1970 v Jihlavě. Vystudoval gymnázium v Telči a poté účinkoval jako elév v Horáckém divadle v Jihlavě, kde byl jeho otec úspěšným hercem a ředitelem. V roce 1989 začal studovat herectví na DAMU, kde absolvoval rolí Laca v dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa.

 

Od roku 1993 je členem souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, momentálně zde účinkuje ve hrách Lev v zimě a Lucerna. Je i stálým hostem Divadla pod Palmovkou, vidět ho můžete v představeních Ať žije královna, Přelet nad kukaččím hnízdem a Cyrano z Bergeracu. Hraje i v televizi, ve filmech (Der Lebensborn – pramen života, Pravidla lži, Habermannův mlýn) a v rozhlasu.

 

Ve Sběratelích kostí namluvil agenta Bootha a pamatovat si ho můžeme jako český hlas MacGyvera, doktora House, Bendera ve Futuramě, Carlose Solise v Zoufalých manželkách, Marca Sloana v Chirurzích, Toma Baldwina ve 4400 nebo třeba Ronona Dexe v Hvězdné bráně: Atlantidě. Samozřejmě má na kontě i podíl na českém znění mnoha filmů, a dokonce PC her Assasin´s Creed a Warcraft III: The Frozen Throne. V roce 2008 byl nominován na dabingovou cenu Františka Filipovského.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama