Sběratelé kostí VII (6) - Mezera v kódu

Docentka provází své svěřence po Národním historickém muzeu, když se celá skupina vyděšeně zastaví. Pod sochou Abrahama Lincolna leží ulepená lebka s páteří a krvavý nápis říká: „Kde je můj zbytek?“
Sběratelé kostí VII (6) - Obrázek 5
Sběratelé kostí VII (6) - Obrázek 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Booth a Brennanová autem vyrazí na místo činu a ještě po cestě se neúspěšně snaží v inzerátech realitních agentur najít vhodný dům, kde by spolu bydleli.

 

Hodgins už je v muzeu a podle muších larv v nadočnicových obloucích lebky odhadne, že smrt nastala zhruba před dvěma dny. Cam potvrdí, že je nápis psaný lidskou krví. Kůstka si hned všimne zvláštnosti na obratlích oběti. Pachatel páteř rozložil, odstranil všechno vazivo a znovu ji sestavil. Chtěl snad vrah poslat zprávu?

 

V Jeffersonově úřadu se Brennanová pustí do podrobnějšího zkoumání ostatků a určí, že obětí je běloška po dvacítce. Cam mezitím analyzuje slizké vlákno, které páteř drží pohromadě. Zjistí, že je vyrobené z lidských vnitřností. Wendell Bray přiběhne se znepokojivou informací: krev z nápisu patří pěti různým lidem. Video z bezpečnostních kamer pachatele nezachytilo, použil laser a kameru vypálil. Má zjevně vysoké IQ a touží po pozornosti.

 

Těsně před zčernáním kamery muzeum uklízeli deratizátoři a jeden z nich má trestní záznam za loupež a krádež auta. Booth ho vyslechne, ale nezdá se, že by byl na takovou akci dostatečně inteligentní. Na druhou stranu přesně ví, kde mají kamery slepý úhel, protože moc dlouho nevydrží bez cigarety.

 

Oběť se nedá dohledat v databázi pohřešovaných osob. Cam dostane email s výsledky analýzy DNA – krev pochází z pěti různých agentů FBI. Hodgins je přesvědčený, že v páteři skrývá nějaký kód, který pokud rozluští, najde zbytek ostatků. Caroline prozkoumává spisy všech lidí, kteří nenávidí FBI a jsou schopni si podomácku vyrobit laser ze starého DVD přehrávače, topinkovače a krabičky od mentolových bonbónů. Do podezření se dostane počítačový hacker Christopher Pelant, který je však posledních šest měsíců v domácím vězení a svůj dům neopustil. Podaří se týmu vypátrat a přelstít extrémně prohnaného vraha, než přibudou další oběti?

 

Booth zatím v aukci zabaveného majetku konečně najde vhodný dům, kde by mohl s Kůstkou vychovávat potomka. Jediný problém je, že budova patřila kriminálníkovi.

 

Sledujte šestý díl sedmé řady seriálu Sběratelé kostí v úterý 13. listopadu od 22.55 hodin na Prima family!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama