Sběratelé kostí VII (2) - Soutěž v pojídání hotdogů

Postarší paní domácí otevře dveře bytu pana Sedlacka, který ještě nezaplatil nájem. Nábytek je na kusy a uprostřed terária leží tělo, které ožírají bílí potkani bez srsti. Cam ukazuje novému internistovi Finnovi Abernathymu laboratoř.
Sběratelé kostí VII (2) - Obrázek 3
Sběratelé kostí VII (2) - Obrázek 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

Finn byl v nápravném zařízení pro mladistvé od svých šestnácti let, ale podařilo se mu získat dva bakalářské tituly a chystá se na doktorát. Jeho záznamy v trestním rejstříku už byly vymazány a zapečetěny a Cam je nadšená, že ho získala do týmu. Na místě činu odchytává Hodgins krysy, protože mohly sežrat důkazy. Brennanová prohlédne tělo oběti - jedná se o ženu kolem třicítky, která má na žebrech mnoho ran. Brennanová mezi řečí prozradí, že čeká holčičku, a Bootha mrzí, že ho s sebou nevzala na vyšetření k doktorovi. Hodgins v teráriu najde čerstvě svlečenou hadí kůži, ale žádného hada.

 

Zpátky v laboratoři Finn analyzuje zranění oběti a vydedukuje z nich, že byla prohozená skleněným teráriem. Cam zahlédne pohyb v břiše těla, a když se všichni nahnou nad pitevní stůl, ztracený had vykoukne z tenkého střeva. Cam se strašně vyděsí, Finn hada popadne a Brennanová zavolá Hodginse, aby si nový důkaz vyzvednul. Hodgins se snaží z Finna vypáčit, proč skončil v pasťáku, a Finn přizná, že se jako mladý projížděl v kradených autech. Zdá se, že si oběť dokázala vykloubit čelist jako had a asi trpěla takzvanou nemocí zkamenělých lidí. Vzácná Fibrodysplasia ossificans progressiva způsobuje kostnatění pojivových tkání.  Booth se Sweetsem začnou vyšetřovat v bytě zavražděné, aby ji mohli identifikovat.

 

Booth zjistí, že původní nájemník Gerald Sedlack už čtyři roky žije v Clevelandu a v jeho bytě se vystřídalo několik dalších obyvatel, kteří si předali klíč a předstírali, že jsou Sedlack. Poslední z nich byla velice atraktivní žena, kterou sousedi vídávali ve společnosti velmi tlustých mužů. Sweets si myslí, že mohla být prostitutka. Caroline Julianová konfrontuje Cam kvůli tomu, že zaměstnala internistu s kriminální minulostí, ale Cam si za svým rozhodnutím stojí a věří, že Finnova minulost by neměla ničit jeho budoucnost. Podle rentgenu spolknul had prstní kůstku oběti a Cam Finnovi přikáže, aby hada zabil.

 

Hodgins to odmítne a má jen dvě hodiny, aby kůstku z hada dostal, než ji stráví. Brennanová pochválí Finna za jeho poznámky, ale s vzácnou nemocí se netrefil. Oběť jménem Tina Thomasová nebyla prostitutka, ale přebornice v nečekaném oboru – závodech v jídle a dokázala spořádat 65 hot dogů za 12 minut. Stojí snad za její smrtí nějaký ze soupeřů? Tým vyrazí vyšetřovat do bizarního světa jedlíků

 

 

 

Uvidíte v úterý 16. října ve 22.55 hod. na Prima family!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama