Sběratelé kostí VII (1) - Vzpomínky na mělký hrob

Na hřišti probíhá zuřivá paintballová bitva mezi zamaskovanými vojáky. Jeden z nich se oddělí od skupiny a snaží se dostat do bezpečí, jeho plán však nevyjde a on schytá spršku zásahů.
Sběratelé kostí VII (1) - Obrázek 2
Sběratelé kostí VII (1) - Obrázek 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

"The Memories in the Shallow Grave"
 
Na hřišti probíhá zuřivá paintballová bitva mezi zamaskovanými vojáky. Jeden z nich se oddělí od skupiny a snaží se dostat do bezpečí, jeho plán však nevyjde a on schytá spršku zásahů. Masku má celou zacákanou od barvy a upadne vedle ležícího člověka. Myslí si, že jde o některého ze spolubojovníků, dokud se však nedotkne se jeho rozkládajícího se obličeje a nezjistí, že leží vedle mrtvoly. Booth a Brennanová spolu snídají v Boohově malé přecpané kuchyni. Od šokujícího oznámení, že spolu čekají dítě, uběhlo už pět měsíců a těhotenství je na Kůstce hodně vidět. Pár se rozhodl, že bude střídavě bydlet v obou svých bytech, ale takové uspořádání moc dobře nefunguje. Zrovna probírají, jestli si nepořídit společný domov, když je přeruší telefonát. Musí vyřešit další vraždu. Na místě činu se připojí k Hodginsovi a prozkoumají mělký hrob, ve kterém leží tělo pokryté mouchami. Hodgins odhadne, že k smrti došlo před sedmi dny. Brennanová identifikuje oběť jako ženu kolem třicítky a všimne si, že jí něco prorazilo skrz tvrdé patro až do mozku. Díky těhotenským hormonům se Kůstka rozpláče a Booth se tento vzácný moment snaží nafotit na mobil. Brennanová opustí místo činu v slzách a zamíří radši do laboratoře. Cam tam opatrně vyjme mozek oběti z lebky a najde v něm malé broučky, ze kterých je Hodgins celý nadšený a uloží je do sklenice. Je možné, že mohli spolykat částečky z vražedné zbraně. Wendell si zase všimne stop na povrchu lebky, které mohla zbraň způsobit. Při prověřování alibi hráčů paintballu se Sweets marně snaží z Bootha vymámit, jak řeší bydlení s Brennanovou. Kůstka se zase svěří Angele, že není připravená s Boothem trvale žít, celý život byla sama. Angela ji uklidňuje, že teď už sama nikdy nebude a pustí jí pro inspiraci video své nové rodiny. Hodgins mezitím zjistí, že šaty oběti byly namočené ve lněném oleji a měla v sobě lék Lorazepam, který se předepisuje na úzkost. Možná kvůli poranění mozku z minulosti, které ovlivnilo její kognitivní funkce. Rekonstrukce obličeje konečně přinese jméno zavražděné - Claire Serranová, která byla během posledního půl roku dvakrát pohřešovaná. Její manžel vysvětlí, že před rokem zmizela a před šesti týdny se vrátila a nic si nepamatovala. Sweets má jasno, Claire trpěla retrográdní amnézií a po zranění hlavy si vytvořila novou identitu, aby přežila. Skrývá se v její nejasné nedávné minulosti důvod k vraždě? A jak vyřeší Booth a Brennanová společné soužití?

 

Masku má celou zacákanou od barvy a upadne vedle ležícího člověka. Myslí si, že jde o některého ze spolubojovníků, dokud se však nedotkne se jeho rozkládajícího se obličeje a nezjistí, že leží vedle mrtvoly. Booth a Brennanová spolu snídají v Boohově malé přecpané kuchyni. Od šokujícího oznámení, že spolu čekají dítě, uběhlo už pět měsíců a těhotenství je na Kůstce hodně vidět.

 

Pár se rozhodl, že bude střídavě bydlet v obou svých bytech, ale takové uspořádání moc dobře nefunguje. Zrovna probírají, jestli si nepořídit společný domov, když je přeruší telefonát. Musí vyřešit další vraždu. Na místě činu se připojí k Hodginsovi a prozkoumají mělký hrob, ve kterém leží tělo pokryté mouchami. Hodgins odhadne, že k smrti došlo před sedmi dny. Brennanová identifikuje oběť jako ženu kolem třicítky a všimne si, že jí něco prorazilo skrz tvrdé patro až do mozku. Díky těhotenským hormonům se Kůstka rozpláče a Booth se tento vzácný moment snaží nafotit na mobil.

 

Brennanová opustí místo činu v slzách a zamíří radši do laboratoře. Cam tam opatrně vyjme mozek oběti z lebky a najde v něm malé broučky, ze kterých je Hodgins celý nadšený a uloží je do sklenice. Je možné, že mohli spolykat částečky z vražedné zbraně. Wendell si zase všimne stop na povrchu lebky, které mohla zbraň způsobit. Při prověřování alibi hráčů paintballu se Sweets marně snaží z Bootha vymámit, jak řeší bydlení s Brennanovou. Kůstka se zase svěří Angele, že není připravená s Boothem trvale žít, celý život byla sama. Angela ji uklidňuje, že teď už sama nikdy nebude a pustí jí pro inspiraci video své nové rodiny. Hodgins mezitím zjistí, že šaty oběti byly namočené ve lněném oleji a měla v sobě lék Lorazepam, který se předepisuje na úzkost.

 

Možná kvůli poranění mozku z minulosti, které ovlivnilo její kognitivní funkce. Rekonstrukce obličeje konečně přinese jméno zavražděné - Claire Serranová, která byla během posledního půl roku dvakrát pohřešovaná. Její manžel vysvětlí, že před rokem zmizela a před šesti týdny se vrátila a nic si nepamatovala. Sweets má jasno, Claire trpěla retrográdní amnézií a po zranění hlavy si vytvořila novou identitu, aby přežila. Skrývá se v její nejasné nedávné minulosti důvod k vraždě? A jak vyřeší Booth a Brennanová společné soužití?

 

 

Uvidíte v úterý 9. října ve 22.55 hod. na Prima family!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama