„KŮSTKA“ Kateřiny Lojdové

Seriál Sběratelé kostí pokračuje na obrazovkách Televize Prima už svou pátou řadou. Můžete tak sledovat další příběhy soudní antropoložky Temperance Brennanové řečené Kůstka, které je i v této sérii pravou rukou speciální agent Seeley Booth.
Vaše Prima - „KŮSTKA“ Kateřiny Lojdové
Vaše Prima - „KŮSTKA“ Kateřiny Lojdové
Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hlavní postavu Kůstky od počátku jeho uvedení na českých obrazovkách dabuje sympatická herečka Kateřina Lojdová.

 

Rozhovor s Kateřinou Lojdovou, dabérkou Temperance Brennanové

 

Jak jste se vlastně dostala k dabingu?

 

Dabing jsem začala dělat již při studiu na konzervatoři, v nějakých šestnácti. Jenže to jsme se spolužáky chodili jen na sborové scény. Až časem jsem se přes epizodní role propracovala k těm hlavním.  

 

Je Vám něčím postava „Kůstky“ blízká, nebo na ni naopak něco němáte ráda?

 

Kůstku ve Sběratelích kostí mám moc ráda. Celý ten seriál jsem si hned oblíbila. Myslím, že se tvůrcům opravdu povedl. Kůstka je přirozeně krásná žena, ambiciózní, profesionálka, práce je pro ni zároveň koníčkem. Je vtipná, zdravě sebevědomá. Jen nějakého toho chlapa do osobního života bych jí moc přála!!! :) Na ty jí nějak nezbývá čas.

 

Postava „Kůstky“ se průběhu seriálu vyvíjí, řekla by jste, že se její postava ve třetí sérii změnila?

 

Neřekla bych, že se nějak změní. Snad jen trochu zhubla. :)

 

Co si myslíte o její práci? Jak na Vás působí její svět plný kostí?

 

Její práce je určitě zajímavá, i když na některé detailní záběry se nekouká zrovna moc pěkně... Každopádně je obdivuhodné, že ona a její tým dokážou zjistit, jaký člověk se skrýval za hromádkou x let zakopaných kostí!

 

Jak se Vám spolupracuje s kolegou Martinem Stránským?

 

S Martinem se mi spolupracuje výborně, je to skvělý a zkušený herec i dabér. Mrzí mě, že jsme třetí sérii kvůli nedostatku času dabovali odděleně, protože jsme se spolu termínově nedali dohromady. :(

 

Dabujete také jednu z postav seriálu Heuréka – město divů. Která to je? můžete ji i seriál trochu popsat?

 

Heuréce dabuji pohlednou, nekompromisní a celkem ostrou vyšetřovatelku, zástupkyni šerifa Cartera, Jo Lupovou. Zpočátku je nepřístupná, ale později si Jack její úctu a důvěru postupně získá.

 

Jak rozlišujete způsob dabování postav v různých seriálech?

 

Já postavy vědomě nijak nerozlišuji. Mým úkolem je namluvit herečku, která to celé zahrála a natočila, takže já se snažím co nejvíce se jí přiblížit a jít s ní a jejím výkonem. Bohužel, ne vždy je tolik času, jaký by si taková práce zasloužila. Doba je taková nějaká celá zrychlená... Ale v rámci možností dělám, co umím, a baví mě to.

Reklama
Reklama