Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová

Je špičkovou forenzní antropoložkou pracující v Jeffersonově institutu ve Washingtonu DC, která ve volném čase píše romány.
Sběratelé kostí, Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová, 3
Sběratelé kostí, Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová, 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když standardní metody identifikace těla selžou –  ostatky jsou tak rozložené, spálené nebo poničené, že to kriminalisté vzdají –, zavolají Brennanovou kvůli její schopnosti přečíst stopy zanechané v kostech oběti. Oplývá kousavou inteligencí a snahou odhalit pravdu za každou cenu.

 

Představitelkou Kůstky je Emily Deschanelová.


Narodila se 11. října 1976 v Los Angeles jako dcera kameramana Caleba Deschanela a herečky Mary Jo Deschanelové a její mladší sestra je herečka Zooe Deschanelová. Vyrostla v Kanadě, Jugoslávii, Anglii a Jižní Africe. Debutovala na filmovém plátně v roce 1994 v komedii It Could Happen to You.

 

Dále účinkovala ve známých filmech Návrat do Cold Mountain a Spider-Man 2. Po hororu Boogeyman byla v roce 2005 obsazena do Sběratelů kostí, od třetí série se stala spoluproducentkou a od poloviny čtvrté série plnohodnotnou producentkou. Je veganka a podporuje organizace za práva zvířat.

 

Kůstku dabuje Kateřina Lojdová


Český hlas doktorky Brennanové patří sympatické herečce Kateřině Lojdové. Narodila se 1. 1. 1977 v Praze a vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Od roku 2000 bylo její domovskou scénou divadlo ABC, v současnosti ji zde můžete vidět ve hrách České Vánoce a Lakomá Barka. Je vdaná za divadelního režiséra Ondřeje Sokola a má dvě děti.

 

S dabingem začínala už v šestnácti letech a časem se přes davové scény a vedlejší postavy propracovala k mnoha hlavním rolím. Je dvorní dabérkou takových hereček, jako jsou Keira Knightley a Milla Jovovich, slyšet jsme ji mohli v desítkách filmů.

 

Ještě povědomější je její hlas z televize. Kromě Kůstky ve Sběratelích kostí dabovala třeba postavu Phoebe Halliwelové v Čarodějkách, Valy Mal Doran ve Stargate, Allison Cameronové v Doktoru Housovi, Calleigh Duquesneové v Kriminálce Miami, Kat Millerové v Odložených případech, Jo Lupo v Heuréce, městě divů nebo Jen v Partičce IT.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama