4 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Když David Boreanaz začínal ve Sběratelích kostí, rozhodně nebyl neznámým hercem – na rozdíl od jeho kolegyně Emily Deschanel. Kde všude zazářil?
Kůstka a Booth
Kůstka a Booth
archiv Prima

reklama

Místo rekvizity se totiž „na place“ objeví skutečná mrtvola… – obzvlášť vypečený případ pro známý pár. A za kamerou ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát s Boothem. Pro pohledného sympaťáka znamenají Sběratelé kostí jednoznačně ohromný úspěch, v jeho kariéře však není jediným. Kde všude David Boreanaz zářil?

Buffy, přemožitelka upírů

Kultovní seriál vystřelil na filmové a televizní nebe hned několik hvězd. Sarah „Buffy“ Michelle Gellar, Alyson Hannigan (Jak jsem poznal vaši matku) – a samozřejmě i Davida Boreanaze.

Ten si zde střihl roli upíra Angela, který Buffy miluje a pomáhá jí v souboji se zlem. Postava Angela byla šťastným přelomem v Davidově kariéře a stala se tak oblíbenou, že pro něj Josh Whedon vytvořil vlastní, stejnojmenný seriál. Boreanaz přitom získal roli Angela v Buffy, přemožitelce upírů náhodou – manažerka ze seriálového týmu si ho všimla ve chvíli, kdy venčil psa.

DAVIDA JSEM SE BÁLA, KDYŽ JSME SE POPRVÉ POZNALI, TVRDÍ PŘEDSTAVITELKA KŮSTKY

 

David Boreanaz v první velké roli Angela z Buffy
Autor: archiv David Boreanaz v první velké roli Angela z Buffy

Angel, další seriálové pokračování

Původně spin off seriál se postupem času od svého „velkého sourozence“ trhl a stal se osobitým, výrazně temnějším počinem. Děj navazuje na třetí řadu Buffy, přemožitelky upírů, kdy Angel opustí Sunnydale a vydává se bojovat se zlem do Los Angeles.

Seriál trval pět sérií a jedna z forem protestu proti jeho zrušení proběhla stylově – fanoušci hromadně darovali krev. Boreanazovi proměna v upíra Angela trvala dvě a půl hodiny a herec také jednu z epizod sám zrežíroval.

Sběratelé kostí

Do roku 2005 se Boreanaz objevil i v několika filmech – po boku Gaela Garcíi Bernala třeba v komedii Chodím s Lucy, s Denise Richards, Jessicou Capshaw a Katherine Heigl zas ve vyvražďovačce Valentýn.

KOLEGOVÉ NA DAVIDA BOREANAZE PROZRADILI: CHODIL PO PLACE NAHÝ!

Dalším výrazným úspěchem však pro něj byli právě až Sběratelé kostí. I tady si pak střihl „roli“ režiséra – a to konkrétně v patnáctém díle čtvrté, šestnáctém díle páté a jedenáctém šesté série. Mezi postavami Boothe a Kůstky to dlouho jiskřilo, k očekávanému polibku mezi hlavními postavami však došlo až v devátém dílu třetí řady.

Seal Team

Když v roce 2016 skončilo natáčení Sběratelů kostí, neznamenalo to pro Boreanaze nic tak strašného. Herec je u diváků tak oblíbený (jak by také ne, když ho vídají už více jak dvanáct let v kuse jednou týdně v televizi), že dostal roli od stejného televizního kanálu prakticky hned. A znovu se vrací k něčemu, co už tak trochu hrál. Jelikož je Booth bývalým vojákem, Boreanaz si zahraje v seriálu mariňáka ve speciální jednotce. Už se těšíme!

Sběratele kostí uvidíte dnes ve 20.15 na Prima LOVE!

Šárka Novotná

reklama

reklama