Prolhané krásky

Prolhané krásky

O pořadu

Čtyřlístek holek z městečka Rosewood odhaluje jedno z místních tajemství a zaplétá se při tom do spousty dalších záhad.

 

Originální název: Pretty Little Liars

Země a rok výroby, distributor: USA, 2012, Warner Bros

Žánr: drama, mysteriózní, thriller

Série: 3.

Počet epizod: 24

Délka epizody: 60 min.

Vysílání: od 4. 1. každou sobotu a neděli od 10.00 hod.

 

Ve fiktivním pensylvánském městečku Rosewood nejsou sovy ani krásky tím, čím se zdají být. Čtyřlístek místních holek se snaží přijít na kloub záhadné vraždě jejich nejlepší kamarádky Alison. Ve třetí řadě mysteriózního dramatického seriálu Prolhané krásky konečně poodhalí roušku tajemství. Jenže jejich odhalení je opředeno řadou dalších záhad.

Čtyřiadvacet nových epizod se odehrává pět měsíců po finále předcházející série. Aria (Lucy Hale), Spencer (Troian Bellisario), Hanna (Ashley Benson) a Emily (Shay Mitchell) tehdy zjistily, kdo je celou dobu tak důmyslně trápil posíláním vzkazů s písmenem A. Otázkou přesto zůstává, kdo zabil Alison i kdo může za smrt další místní dívky – Mayi. Historie se navíc opakuje a prolhané krásky se samy dostávají do nebezpečí.

 

Zajímavosti

Seriál Prolhané krásky je inspirovaný knižní řadou Roztomilé malé lhářky od spisovatelky Sary Shephard. Sedm dílů vyšlo už i v češtině. Úspěch seriálu vedl k tomu, že z původně osmi plánovaných románů je dnes dvojnásobný počet knížek. Nejnovější díl vyjde v Americe v první polovině roku 2014.

Nezdá se, že by se televizní adaptaci vedlo nějak hůř. Nejen, že na podzim 2013 měla v Americe premiéru čtvrtá řada, ale už teď je i jisté, že v druhé polovině roku 2014 se fandové Prolhaných krásek dočkají také páté série.

Na amerických obrazovkách se zároveň objevil nový spin-off s názvem Ravenswood. Seriál v duchu mysteriózního thrilleru vychází z Prolhaných krásek a odehrává se v pensylvánském městečku Ravenswood, zřejmě nedaleko Rosewoodu. Životy pěti lidí, kteří se navzájem neznají, se v něm propletou kvůli starodávnému smrtícímu prokletí.

 

Osoby a obsazení

Aria Montgomery (Lucy Hale)

Umělecky založená Prolhaná kráska se do Rosewoodu vrátila poté, co s rodinou žila na Islandu. Začala si s vlastním učitelem a po nějaké době utajování vyšli se vztahem na světlo světa. Jenže to může znamenat ještě více problémů.

 

Spencer Hastings (Troian Bellisario)

Chytrá a všemi mastmi mazaná Prolhaná kráska je perfekcionistka, která se vždycky snaží získat uznání málo všímavých rodičů. Kromě tajemství smrti nejlepší kamarádky Alison se snaží odhalit také pravdu o vlastním příteli.

 

Hanna Marin (Ashley Benson)

Nejkrásnější z Prolhaných krásek měla dříve problémy se sebevědomím a trpěla bulimií. Po smrti kamarádky se z ní stala školní hvězda. Není zrovna nejbystřejší, ale vždycky a za každých okolností stojí za ostatními Prolhanými kráskami.

 

Emily Fields (Shay Mitchell)

Atleticky založená Prolhaná kráska dlouho tajila zálibu ve stejném pohlaví. Měla nejblíže k mrtvé kamarádce Alison a byla do ní tajně zamilovaná. Navíc chodila se zavražděnou Mayou. Tragické neštěstí v lásce ji pořádně rozhodilo.

 

 

 

 

Představitelé hlavních rolí

Lucy Hale

Je jí dvacet čtyři let, narodila se ve městě Memphis v Tennessee a kromě herectví se věnuje také zpěvu. Před Půvabnými lhářkami si zahrála v seriálech Smetánka a Bionic Woman. Navzdory hereckým úspěchům tvrdí, že její první láskou je zpívání. Loni získala novou nahrávací smlouvu se společností Hollywood Records a letos jí vyjde první album.

 

Troian Bellisario

Je jí dvacet osm let, narodila se ve městě Los Angeles v Kalifornii a její rodiče jsou úspěšní televizní producenti. Proto se na obrazovce objevovala už jako náctiletá. Je druhou nejmladší z devíti dětí. Její rodina je italského původu. Když jí byly čtyři roky, její otec napsal epizodu sci-fi seriálu Quantum Leap, pojmenovanou Portrét pro Troian.

 

Ashley Benson

Je jí dvacet čtyři let, narodila se v kalifornském městě Long Beach a jako novorozenci jí hrozila vážná operace srdce. Mělo k ní dojít přesně na Štědrý den, ale vada se naštěstí sama napravila. Od té doby neměla se srdcem žádné problémy. Před Prolhanými kráskami byla jednou z hrdinek Městečka Eastwick, seriálové verze Čarodějek z Eastwicku. Tři roky se objevovala také ve slavné soap opeře Tak jde čas. Její nejlepší kamarádkou je kolegyně Shay Mitchell z Prolhaných krásek.

 

Shay Mitchell

Je jí dvacet šest let, narodila se v kanadském městě Toronto a její umělecké jméno Shay vzniklo složením dvou rodných křestních jmen Shannon Ahley. Po matce z Filipín zdědila exotické rysy. Od pěti let brala lekce tance a účastnila se tanečních soutěží. Ještě než byla plnoletá, se stala úspěšnou modelkou a podívala se do světových metropolí, jako jsou Bangkok, Hongkong nebo Barcelona. Její oblíbené seriály jsou Californication, Vincentův svět a talk show Oprah Winfrey. Nesnáší diety a její nejlepší kamarádkou je kolegyně Ashley Benson z Prolhaných krásek.