Přístav naděje

Přístav naděje

O pořadu

Birdee se přímo v televizní show dozví, že ji manžel Bill podvádí s její nejlepší přítelkyní. Okamžitě se odstěhuje i s osmiletou dcerkou Bernice z Chicaga ke své matce do rodného městečka v Texasu. Kdysi tu byla místní královnou krásy, dnes se sem vrací jako žena, která neuspěla v manželství a která vlastně nic neumí. S pomocí své matky nachází novou rovnováhu a díky setkání se starým přítelem Justinem i novou perspektivu do budoucnosti…

V populární televizní show Toni Postové prohlásí pozvaná Connie Phillipsová, že má nejlepší přítelkyni Birdie, ale už rok spí s jejím manželem. Totéž zopakuje před Birdie a vše nakonec slavnostně potvrdí Bill, manžel Birdie, který je také pozván. Birdie Pruittová ihned po události sebere dcerku Berenice a odjíždí z Chicaga do malého texaského městečka Smithville, kde se narodila a strávila dětství a kde dosud žijí její rodiče. Poněkud extravagantní matka Ramona Calvertová, která s oblibou vycpává zvířata, je energická blondýna a dceru vítá s radostí. Otec je však těžce nemocný, trpí Alzheimerovou chorobou a žije v ústavu. Vztah Birdie, vyhlášené krasavice, která vyhrávala všechny soutěže a byla na to patřičně pyšná, a její matky není právě nejlepší. Birdie je navíc předchozími událostmi hluboce raněna a první dny proleží v posteli a odmítá vycházet. Zdá se ostatně, že mnoha jejím méně půvabným a úspěšným přítelkyním, které kdysi také tajně usilopvaly o přízeň školního krasavce Billa a Birdie jimi víceméně pohrdala, není její nynější neštěstí tak zcela proti mysli.

Jinak je tomu ale s Justinem Matissem, mladíkem, který ji už ve škole miloval a nikdy na ni nezapomněl, přestože pro něj měla Birdie často jen posměch. Justin by rád Birdie pomohl, ale ta odmítá a stále přemýšlí o tom, co zavinilo krach jejího manželství. Nechce být matce na obtíž a najde si práci v obchodě pana Davise, kde obsluhuje automat na vyvolávání fotografií. Sama ráda a dobře fotografuje.

Berenice má problémy ve škole, znepřátelila si nejtlustší a také nejnepříjemnější dívku ze třídy, zvanou Velká Dolores, a ze všeho nejraději by se vrátila k otci. Ten jí často volá a zdá se, že by ji měl rád u sebe. Jako kamarád zbývá dívence jen mladší bratranec Travis, kterého jeho matka, sestra Birdie, svěřila své matce a sama žije v Kalifornii.

Justin se pokouší s Birdie navázat intimnější vztah, zve ji do tančírny a pak k sobě a ukazuje jí dům, který si staví. Birdie se ale stále nemůže smířit s novou situací a nakonec se opije v baru. Po návratu se konečně poprvé pořádně vypláče a svěřuje se matce. Ramona pochopí, že Billa skutečně velmi milovala.

Berenice, která nerada vidí, když se její matka stýká s Justinem, hledá útěchu u babičky. A tu Ramona dokáže poskytnout. Právě když se zdá, že by se věci mohly pohnout k lepšímu, však Ramona náhle umírá…