Ošklivka Katka

O pořadu

Všichni máme rádi pohádky – vůbec nezáleží na věku.

V případě Ošklivky Katky jde o moderní variaci pohádky

O Popelce s tím, že se děj odehrává v módní firmě.

Postavy a obsazení: Kateřina Bertoldová / Kateřina Janečková, Daniel Konečný / Petr Štěpán, Patricie Vytisková / Olga Lounová, Kristýna Konečná / Veronika Žilková, Marcela Konečná / Michaela Horká, Jana Medunová / Jana Švandová, Robert Meduna / Ladislav Frej, František Bertold / Václav Vydra, Zuzana Bertoldová / Jana Boušková, Tomáš Meduna / Lukáš Hejlík, Hugo „Pipinka“ Wagner / Lumír Olšovský a další.

Obsah:

Hrdinka se jmenuje Katka a pochází z velmi skromných poměrů.

Rodiče dali chytrou dceru studovat a ona se jim odvděčila vynikajícími výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici.

Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí, vkus jí zcela chybí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a prapodivným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.

Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává…

Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky v největší módní firmě v zemi, neváhá. A právě v tomto okamžiku začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím.

Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se hned v prvním díle setká se svým vysněným princem – prezidentem módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta k cíli však bude dlouhá a trnitá…

 

Rychlé info:
Žánr: komedie / romantický
Délka: 73 dílů (cca 52 minut jeden)
Režie: Jiří Chlumský, Petr Slavík