6 zajímavých filmů na téma Odvrácená strana ráje

Představy o ráji se mohou někdy míjet s realitou. Perfektní dovolená se může proměnit v peklo. To uvidíte v sobotním thrilleru Odvrácená strana ráje. Máme pro vás dalších 5 snímků, kde je život v ráji zachycený s jasnými plusy i minusy.
Pláž - Obrázek 2
Pláž - Obrázek 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nedělní večer na Prima LOVE bude ve znamení thrilleru Odvrácená strana ráje.

Život v ráji je sen, který se málokomu splní – buď jen tehdy, když má velkou smůlu (a ztroskotá), nebo velké štěstí (a do ráje se dostane vlastní touhou). Ale filmaři ukazují, že je to představa převážně příliš povrchní. Na světě totiž neexistuje místo, které by bylo pravým rájem. Stejně jako mince i každá věc má svůj rub i líc, což režiséři rádi přiznávají a své filmové hrdiny nechávají trpět.  

I to uvidíte v neděli ve 20.15 ve snímku Odvrácená strana ráje. A pokud se vám snímek bude líbit, můžete se inspirovat u dalších.

 

1) Šaman

Sean Connery a jeho Šaman
Sean Connery a jeho Šaman
archiv Prima

Sean Connery žije jako vědec v odlehlé džunglii Amazonie společně s indiánským kmenem. Jeho dlouholetý výzkum začíná nést ovoce, přijíždí mu pomoci mladá vědkyně, která zjišťuje, že vědec má v rukou možná budoucí lék proti rakovině. Proti vědecké práci a primitivnímu kmenu však stojí stát, který chce prales srovnat se zemí.

2) Pláž

Pojďte v úterý na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?
Pojďte v úterý na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?

Snímek, kterým režisér Danny Boyle přišel na deset let o věrného herce Ewana McGregora, když mu roli v Pláži slíbil, ale nakonec ji dal bez rozpaků mladému DiCapriovi. Leo se jako Američan dostává do uzavřené komunity na thajském ostrově pod vedením charismatické Tildy Swinton. Uzavřená společnost se odmítá hnát za materialistickými touhami jako zbytek světa. K rozhodnutí na ostrově zůstat přispěl jistě i fakt, že na ostrově je dostatek trávy na deset let dopředu. Jenže Leo začíná chápat, že každá domnělá svoboda je vykoupená bolestivými zkušenostmi.

3) Tohle je náš svět

Tohle je náš svět Foto: Tohle je náš svět
Foto: All

Snímek z roku 2016 s Viggem Mortensenem v hlavní roli vypráví o netradičním životě početné rodiny v americké divočině. Jeho ratolesti sice vědí, jak přežít s holýma rukama v divočině, džunglí se pro ně však stává město a propastí socializace s lidmi. A tak otec stojí před důležitým rozhodnutím, které mu nikdo neulehčí.

4) Útěk do divočiny

Útěk do divočiny
Útěk do divočiny
Paramount Vantage

Sean Penn se scenáristicky a režisérsky chopil inspirativního příběhu dvaadvacetiletého muže, jenž se po vysoké škole vrhá do divočiny. Místo divokého života ve městě, který čeká každého jeho vrstevníka, se rozhodne odejít do nejsyrovější divočiny. Příběh je natočen podle opravdové události.

5) Modrá laguna

 

Modrá laguna
Modrá laguna
Jednoduchý příběh dvou dětí ztroskotajících v tropické ráji, který se stal kvůli nízkému věku budoucí hvězdy Brooke Shields (bylo jí pouhých čtrnáct let) tématem pro tehdejší umělecké diskuze. Brooke totiž musela zastupovat starší vrstevnice v momentě, kdy mezi dva ztroskotance přichází láska.

 

6) Trosečník

Trosečník
Trosečník

Tom Hanks je právě tím, který měl v životě smůlu. Aby si uvědomil, že v civilizaci vlastně opravdu nežil, ale přežíval, musel ztroskotat na opuštěném ostrově a přežít doopravdy. Jak se však vyrovnat se samotou, která ho s největší pravděpodobností bude obklopovat celý život?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama