Nový život s Lucy

Nový život s Lucy

O pořadu

Saskia Martensová žije sama na velkém hřebčíně. Před mnoha lety se rozvedla, když ji kvůli jiné ženě opustil její manžel.

Jednoho dne se dozví, že její přítelkyně Andrea zemřela při autonehodě. Její dcera Lucy zůstala sama, a protože je Saskia její kmotra, přijíždí šestnáctiletá pubertální Lucy na pár týdnů za ní. Sociální pracovníci se zatím snaží najít Lucyina otce, který je bůhvíkde. Saskia se tomu nejdřív brání, ale pak se nad Lucy slituje a nechá ji u sebe do doby, než bude moct k tátovi.

Drzou Lucy nezajímá nic jiného než počítač, internet, chatování a mobil. Zavírá se ve svém pokoji a o nic jiného nejeví zájem. Saskia se rozhodne, že s tím musí něco udělat. Pošle ji na pastvu s jedním z koňů. Lucy to ale nebaví, tak se vydá zase zpátky. Se Saskií se pohádají, a následkem toho ji Saskia stanoví pár pravidel, třeba že internet si Lucy odpracuje tím, že bude vodit koně na pastvu. Lucy se nová pravidla nelíbí, a tak uteče z domu. Zjistí, že tam pomalu ani nejezdí žádný autobus, a když pro ni Saskia přijede, nechce s ní ani mluvit. Ale zpátky se vrátí.

Nakonec mezi nimi ledy roztají a začnou spolu trávit hodně času nejen mezi koňmi. Lucy dokonce souhlasí, že bude poblíž na internátu.

Zanedlouho volají z úřadu pro mladistvé, že našli Lucyina otce. Galerista Alex žije v Amsterdamu a je na cestě za nimi. Neměl ani tušení, že má dceru. Lucy je z táty nadšená a snaží se dát Saskii s ním dohromady. Ta zprvu nejeví zájem, ale pak Alexe uvidí v jiném světle, a začnou si docela rozumět. Dokonce se cestou do Amsterdamu, kam jedou za Alexem na návštěvu, přizná Lucy, že se jí líbí. Když Alexovi Lucy řekne, že by se k němu ráda nastěhovala, je tím zaskočený. Počítal s tím, že bude bydlet u Saskie. Obě dámy naštvaně odcházejí.

Druhý den se u nich opět objeví Alex a chce se omluvit. Lucy ale není ve svém pokoji. Zmizel i počítač. Podle Saskiina kolegy odjela autobusem do Amsterdamu. Saskia a Alex se tam okamžitě vydávají, hledají ji celý den a celou noc, ale nikde není. Pak Saskii napadne, že se po ní podívají na internetu. Tam zjistí, že je v pořádku a že je někde poblíž. Je u Fynna, Saskiina pomocníka. Je do něj zamilovaná. Saskia je zklamaná, že se Lucy ani neomluvila. Bude lepší, když Lucy půjde k Alexovi, i když sama by raději zůstala u Saskie.

Saskia si zanedlouho uvědomí, že jí Lucy i Alex moc chybí, a vydá se do Amsterdamu. Alex a Lucy se nastěhují k Saskii a všichni jsou šťastní, že jsou spolu.