Prima LOVE, Nemocnice Mercy

Nemocnice Mercy

O pořadu

Seriál z produkce NBC popisuje lékařské prostředí nemocnice Mercy z pohledu tří zdravotních sester.

Trojlístek svérázných zdravotních sester se pere se životem nejen v nemocnici Mercy…

Rychlé info:


Originální název: Mercy
Země a rok původu: USA (2009)
Žánr: drama / komedie
Počet dílů: 22
Délka jednoho dílu: 60 minut
Režie: Allan Arkush, Adam Bernstein, Andrew Bernstein
Tvůrce: Liz Heldensová

Postavy a obsazení:


Chloe Payneová / Michelle Trachtenbergová, Veronica Callahanová / Taylor Schillingová, Sonia Jimenezová / Jaime Lee Kirchnerová, Chris Sands / James Tupper, Mikel Callahan / Diego Klattenhoff, Angel García / Guillermo Díaz, Dan Harris / James LeGros, Nick Valentino / Charles Semine a další.

Obsah:


Trojice sester ve špitále Mercy v New Jersey pomáhá zlehčit pacientům jejich pobyt v nemocnici, bojuje s doktory a řeší svůj osobní život. Veronica se vrátila z Iráku, trpí zlými sny a plácá se v milostném trojúhelníku mezi svým nezodpovědným, ale srdečným manželem a charismatickým doktorem, který se přestěhoval do New Jersey jen kvůli ní.

Spolu s dalšími dvěma sestrami řeší běžné i netradiční situace nejen v práci, ale i v osobním životě. Chloe je v nemocnici zelenáč. Mladá naivka s velkým srdcem a touhou pomáhat. Sonia řeší, jak se dostat z bídy New Jersey, a přehodnocuje svůj přístup k mužům. Práce je ale samozřejmě na prvním místě.

Zajímavosti:


Herečka Michelle Trachtenbergová si zahrála mrchu Georginu v Superdrbně (Gossip Girl), fešák James Tupper proslul v seriálu Muži na stromech.

Taylor Schillingová: Vystudovala hereckou školu v New Yorku, její první role byla ve školním představení Šumař na střeše. Narodila se v Bostonu a je fanynkou tamního baseballového týmu.

Michelle Trachtenbergová: Už ve třech letech se objevovala v seriálech, seznámila se se Sarah Michelle Gellarovou a staly se z nich velké přítelkyně. Právě díky ní si mohla zahrát v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, který nastartoval její kariéru.

Jaime Lee Kirchnerová: Jaime byla už odmala velmi talentovaná. Dělala gymnastiku, tanec, malovala a zpívala, ale herectví bylo vždy na prvním místě. Objevila se v mnoha reklamách, ale také např. ve videoklipu s Beyoncé. Ráda maluje, vaří, nesnáší pokusy na zvířatech.

James Tupper: Studoval herectví na Concordia University v Montrealu, později na Rutgers University v New Jersey. Po studiích žil nějaký čas na kávové farmě v Africe, kde studoval svahilštinu. Ve svém volném čase se věnuje truhlařině a je také velkým milovníkem ptactva.

V českém znění: Klára Sochorová, Kristina Jelínková, Šárka Vondrová, Tomáš Juřička, Filip Švarc, Pavel Vondrák, Martin Sobotka, Ivan Jiřík a další. Překlad: Ivan Hanuš, Ivana Werichová, Pavlína Lenčeš. Úprava: Klára Sochorová, Pavel Vondrák, Dan Košťál. Zvuk: Svatopluk Cechel, Milan Blažek. Produkce: Alena Kolerová, Jana Janoušková. Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová. Šéfproducent: Jaroslav Richter. Režie: Michal Michálek.