Nečekané dědictví

Nečekané dědictví

O pořadu

Isabella Tannerová, mladá nadějná redaktorka, je právě pověřena vedením rubriky Life Style místo těhotné kolegyně. Isabelle je ambiciózní a také trochu sobecká: děti nemá, stará se jen o sebe, a přestože žije s podnikovým poradcem Robertem Kochem, příliš času jeden na druhého nemají. Vychovali ji prarodiče Hans a Margarethe Tannerovi, protože matka zemřela při porodu a otec později na infarkt.

Uprostřed práce volá Isabelle policie: při dopravní nehodě zemřel se svou manželkou její otec, Bernhard Sprung. Isabella to považuje za omyl, nakonec jí ale prarodiče sdělí pravdu: když Sprung přivedl její matku – jejich dceru – do jiného stavu a ta zemřela, nechtěl o dítěti nic slyšet, a dokonce ani na ně platit. Tannerovi ji tedy adoptovali, aniž by jí řekli pravdu. Isabella je z této zprávy značně rozrušená a rozhoduje se zajet na místo, kde její skutečný otec žil. Setkává se tam s mladým správcem statku Danielem Knappem, který právě v době neštěstí hlídal dvě děti – Melissu a Paula – které měl Sprung s druhou manželkou. Děti jsou teď sirotci. Zcela zmatená Isabella se tak dozvídá, že má vlastně dva malé sourozence. A jelikož otec nezanechal závěť, jakožto nejbližší dědičce jí připadá i statek. Isabella se ovšem zhrozí: zemědělství vůbec nerozumí, jediná možnost bude statek prodat. Brzy se na statku objeví i sociální pracovnice Baumannová, která prohlásí, že Daniel – který není ani příbuzný – se o děti starat nemůže. Buď se jich ujme jejich sestra, nebo skončí v dětském domově. Isabellu něco podobného děsí: vzít si na starost dvě malé děti by obrátilo její život a slibně se rozbíhající kariéru vzhůru nohama.

Mezitím se po ní shání její přísná šéfová Norma Desmondová a její přítelkyně redaktorka Tina Kölzerová se snaží, seč může, její nepřítomnost vysvětlit. Isabella dosud s dětmi neměla nejmenší zkušenosti, přesto se ale se svými sourozenci pomalu začíná sžívat. Daniel je ale nekompromisní: pokud si je nevezme do péče, skončí v domově a ona se zachová jako sobec. Tvrdě se pohádají.

Nakonec se Isabelle rozhodne vzít s sebou děti do Frankfurtu. Tam se vrací ze služební cesty její přítel Robert a je zděšený: tohle snad nemyslí vážně! Jejich život a ani byt nejsou vůbec uzpůsobené dětem! Večeřící děti vidí, jak se na balkoně hádají, a Melissa se okamžitě rozhodne: tady je nechtějí, vrátí se na statek. Tiše vyklouznou z domu a zamíří na nádraží.

Když si Isabella všimne jejich nepřítomnosti, volá Danielovi a oba je jedou hledat. Děti naštěstí sedí sklíčeně na lavičce na nádraží a Isabella je veze zpátky do svého bytu. Tam přijíždí rozzlobený Daniel a okamžitě je odváží na statek.

Isabella si už ale uvědomila, že její život se musí změnit. Požádá šéfredaktorku, aby mohla dojíždět do práce jen dva nebo tři dny v týdnu, po zbylý čas bude pracovat doma. A přísná Desmondová kupodivu souhlasí. Isabella se rozjíždí na statek, kam dorazí právě včas, aby uklidnila sociální pracovnici Baumannovou, která se po ní shání...