Nečekaná naděje

Nečekaná naděje

O pořadu

Za advokátkou Marií Beregrovou přijde nečekaně její sestra Clara. Dlouho se neviděly, Clara přijela do Bangkoku kvůli veletrhu cestovního ruchu. Oznámí sestře, že se po několikatýdenní známosti rozhodla vdát, protože se bláznivě zamilovala. Maria se snaží sestře sňatek s hudebníkem Linem rozmluvit, ale zdá se, že to nemá žádný smysl. Clara se urazí a odejde.

Maria pak přijede za sestrou, setká s jejím snoubencem Linem a rozhodne se, že jim uspořádá svatbu. Sestru moc překvapí, že si dokonce vzala volno z práce. Clara by chtěla malý obřad na pláži, Maria však plánuje velkolepou oslavu v hotelu. Tam se seznámí s Martinem, který bydlí na lodi. Vyspí se s ním, ráno od něj ale beze slova odejde.

Na uspořádání svatby má týden. Sestra souhlasí i s velkolepou hostinou, ale pod širým nebem. Maria jí dokonce velkoryse koupí šaty, i když se Clara brání. Maria má pocit, že se začala měnit – už jí nezáleží jen na práci. Večer přijde Maria za Martinem a všimne si fotek jiné ženy. On jí vysvětlí, že ho již před nějakou dobou opustila; je opilý a smutný, ale Marii neřekne, že mu žena umřela...

Na pozoruhodnou svatbu nakonec dorazí i matka sester. Jako vždy pozdě a je opět středem pozornosti. Maria s ní má problém. Matka je herečka a neustále se vdává a rozvádí. Clara na svatbě omdlí, ale tvrdí, že to nic není. Připitá Maria jde opět za Martinem a on jí řekne, ať s ním zůstane i ráno, nelíbí se mu, že vždy po sexu beze slova zmizí.

Maria vezme naprosto zmatenou Claru do nemocnice, kde zjistí, že má nádor na mozku. Nelze to ani operovat. Maria to však nechce vzdát a o sestru přijít, hodlá najít odborníka. Clara chodí na ozařování a sestry se opět sbližují. Když to Clara řekne otci a dceři, Maria zavolá Linovi, který se snaží rozjet svou kariéru. Clara nechtěla, aby to věděl.

Martin doporučí Marii dobrého doktora. Nádor se chemoterapií zmenšuje, ale operovat se nedá. Lékař pak Marii prozradí, že Martin byl též lékař, ale jeho žena byla na smrt nemocná a on se nedokázal na její trápení dívat, a tak se rozhodl, že ji osvobodí. Maria za ním přijde a je naštvaná, Martin je totiž nejlepší radiolog a nenabídl pomoc. On prý ale vrátil aprobaci a už nemůže dělat doktora...