Máma po krk v odpadcích

Máma po krk v odpadcích

O pořadu

Jasmine je nešťastná ze své matky Vassuly, která už dlouhé roky shromažďuje ve svém domě naprosto všechno, co jí přijde pod ruku. Vassula má celkem pět dětí. Většina už je dospělá, ale nejmladší syn s ní stále ještě bydlí. Právě kvůli němu se Jasmine rozhodne, že je nutné celou situaci radikálně řešit. Její bratr už má totiž zarovnaný i svůj pokoj, a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo v brzké době zlepšit. Jasmine tedy rozběhne akci, při které chtějí s jejími bratry radikálně snížit množství věcí v domě.

Nejprve se zdá, že bude všechno probíhat více než poklidně, ale ve chvíli, kdy začnou haraburdí odvážet, se u Vassuly začne projevovat horší stránka její nemoci. Za každou cenu se snaží celou akci překazit, a pokud dostane na vybranou, co si nechat, a co vyhodit, chce si nechat téměř všechno. V záchvatech paniky, které ji popadnou pokaždé, když se musí zbavit víc věci najednou, se přestává ohlížet na svou rodinu, a nechává se strhnout svou vášní ke sběru věcí. Takové okamžiky její děti velice špatně snáší, obzvlášť Jasmine, která svou matku sice miluje, ale její výstřelky už zkrátka psychicky nezvládá. Naštěstí jsou jí oporou její bratři, kteří jí neúnavně pomáhají usměrnit matku, aby se dům opět dostal do stavu, kdy bude obyvatelný i pro jejich nejmladšího sourozence.

Nakonec se jim opravdu z části podaří dům vyklidit, ale všem je jasné, že tím se psychická nemoc jejich matky nevyléčí. Mají obavy z toho, že Vassula opět začne nosit domů další věci, a dům bude zanedlouho ve stejném stavu jako na začátku.