Krutá pravda

Krutá pravda

O pořadu

Graydon Jennings pořádá autorské čtení svého nového detektivního románu. Hlavní postavou je vrah, který své oběti zabíjí velmi pomalu.

Kelly je zrovna v práci v místním baru a sleduje Graydona v televizi. Další den se rozhodne koupit si jeho knihu. Čím déle čte, tím více jí zápletka připomíná vraždu její sestry, která nebyla nikdy vyřešena. Rozhodne se konečně zjistit, kdo ji zabil. Jede tedy na Graydonovu autogramiádu. Chce, aby jí pomohl. Umí totiž přemýšlet jako vrah. Spisovatel po chvíli váhání souhlasí a nastěhuje se na čas ke Kelly. Začne pročítáním deníku její sestry. Allison měla mnoho mužů, ale zdá se, že jednoho skutečně milovala. Přezdívala mu Cicero a byl to senátor. Stopa vede do Washingtonu.

Senátor Hartford dostane vzkaz od Kelly a velmi ho rozruší. Nechá ženu sledovat, jeho pobočník ji musí zastrašit. Kdyby vyšel najevo milostný poměr s Allison, jeho kariéra by skončila.

Allison psala v deníku o své panence. Kelly vysvětlí Graydonovi, že ji vozila všude s sebou. Pak si uvědomí, že panenka měla stejné jméno jako senátor.

Kelly je opět v práci. V noci jede domů. Vtom uvidí ve zpětném zrcátku vůz. Stále zapíná a vypíná světla, pořád dokola. Kelly je vyděšená, ale podaří se jí ujet.

Kelly s Graydonem se vydají do Washingtonu. Senátorova asistentka je nechce pustit do jeho pracovny. Kelly k politikovi přece jen pronikne. Jdou spolu do parku. Hartford měl s její sestrou skutečně poměr. Ale nezabil ji. Kelly si o tom však myslí svoje...