10 romantických filmů s Colinem Firthem

Britské televizní obrazovky a světová filmová plátna kin mile okupuje už nějaký ten pátek. Začínal jako rozčepýřený dvacátník a pokračuje jako muž v letech. Romantické charaktery Colina Firtha však vždy spojuje jedno – na oko chladný, vevnitř ho spaluje vášeň.
Deník Bridget Jonesové (2001)
Deník Bridget Jonesové (2001)

reklama

Padesátník Colin Firth je na první pohled, i na ten druhý, který nás tak těší ve filmech, dost chladný typ. Jakoby snad byl ztotožněním anglického přísloví "Miluj mě málo, miluj mě dlouho". Ačkoliv se samotný Colin Firth narodil v akademické rodině, hodně brzy začal inklinovat k herectví a jeho vystoupení (Hamlet)  v závěrečné hře jeho ročníku ho vystřelilo do výšin – jako jinoch se totiž dostal ihned do Queens Theatre v Londýně.

Diváci ho zpočátku mohli sledovat i v televizních adaptacích, ale zlomové období, kdy ho viděl celý svět, přišel ve chvíli, kdy se představil jako tajemný pan Darcey v Pýše a předsudku. A pan Darcey mu byl, jak už všichni dobře víte, tak trochu osudným. Zatímco v Pýše a předsudku zaujal hlavně sečtělé fanynky romantické literatury, jeho postava Marca Darceyho, právníka pro lidská práva v megahitu Deník Bridget Jonesové, ho proslavila po celém světě a naprosto u všech.

Deníky, Pýcha a jiné

Colin Firth si však nezahrál jen v kasovních trhácích, ale můžete ho sledovat i v oscarovém snímku Anglický pacient, nebo v úspěšném snímku z roku 2009 Single man.

A v případě, že jste Colinova fanynka, usmálo se na vás štěstí. Můžete ho vidět i v romantice režírované přímo Helen Hunt ve snímku Konečně spolu už tuto neděli ve 20.15 na Prima Love!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Konečně spolu - upoutávka

My jsme pro vás vybrali deset snímků, kde se na Colina Firtha s přísným pohledem, ale vášnivou náručí, můžete těšit:

reklama

reklama