Hamburger - univerzální

Jídlo je můj život

O pořadu

Tři nejtlustší lidé na světě: Michael (52 let, 230 kg), Alayna (56 let, 305 kg), John (39 let, 335 kg). Všechny spojuje nezvladatelná chuť k jídlu.

 

John jako jediný už své závislosti podlehl. V pouhých 39 letech se ujedl k smrti. Jeremy, jeho dvaadvacetiletý syn z prvního manželství, je bohužel na nejlepší cestě vydat se v otcových šlépějích. Už váží 160 kg, o čtyřicet kilo víc než ve stejném věku vážil jeho otec. John Keitz začal tloustnout jako chlapec, a když později dosáhl váhy 350 kg, byl převezen do nemocnice. Na klinice v Marylandu se pokoušel zhubnout, jeho druhá žena mu ale tajně nosila jídlo. Měl těžkou srdeční vadu, revmatismus, potíže s dýcháním a další neduhy. Po návratu z kliniky se Johnovi životospráva vymkla z rukou a začal se opět přejídat. Zemřel ve chvíli, kdy se ho manželka, která za ním přišla do nemocnice, pokoušela obejmout.

 

Dvaapadesátiletý Michael Hebranko tráví život v kolečkovém křesle. Má za sebou infarkt a trpí nejrůznějšími zdravotními potížemi. I on se začal přejídat už jako kluk. Otec byl alkoholik a matka ho týrala. Když měla výčitky svědomí, něco dobrého mu uvařila. Ve třiadvaceti se oženil se svou velkou láskou Madelaine, která mu stojí věrně po boku dodnes. Mají syna. V pětatřiceti letech dosáhl Michael rekordní váhy 450 kilogramů a podstoupil sérii cvičení u odborníka na léčení obezity Richarda Simmonse. Za devatenáct měsíců shodil 320 kilogramů a po plastické operaci dosáhl dokonce váhy 90 kg. Pak mu lékař doporučil, aby s dietami přestal, a on znovu propadl své vášni. Když měl zase 400 kg, přišel další pobyt v nemocnici a krátkodobé zlepšení. Jenže dalších deset let opět přibýval. Nakonec přestal vzdorovat...

 

Šestapadesátiletá Alayna Morganová, vážící 305 kilogramů, má většinu tuku uloženou na břiše. Už čtyři roky se neoblékla. Leží na boku a trpí poruchami žlučníku, žaludku a kýlou. Její přejídání způsobil pravděpodobně traumatizující zážitek z dětství, kdy byla zneužívána. Žádnou z diet, které dosud zkusila, nedokázala dodržet. V jedenačtyřiceti se provdala za Johna, který se o ni patnáct let staral. Když dosáhla váhy 320 kg, strávila nějaký čas v nemocnici, kde zhubla 120 kilo. Doma se ale opět začala přejídat. Manžel ji sice ošetřoval, ale nezvládal to. Po nějaké době začal jejich vztah trpět. Mimo jiné i nedostatkem sexu... Nakonec podal John žádost o rozvod a Alayna musela odejít. Protože si nenašla jiné bydlení, žije nyní v nemocnici, kde se jí podařilo zhubnout 150 kg. Vrátí se jednou domů po svých?