Prima LOVE, Famílie

Famílie II

O pořadu

Několik generací rozvětveného rodu Bravermanových v kalifornském městě Berkeley řeší své radosti a strasti.

 

Název: Famílie / Parenthood

USA 2010-2011, NBC

Žánr: komediální drama

Série: 2.

Počet epizod: 22

Premiéra

Vysílání: čtvrtek 20.45 hod.

 

Tvůrci: Ron Howard, Brian Grazer, Jason Katims a Lawrence Trilling

Postavy / herci: Adam Braverman / Peter Krause, Sarah Bravermanová / Lauren Grahamová, Crosby Braverman / Dax Shepard, Kristina Bravermanová / Monica Potterová,  Haddie Bravermanová / Sarah Ramosová, Zeek Braverman / Craig T. Nelson, Camille Bravermanová / Bonnie Bedeliaová, Max Braverman / Max Burkholder, Julia Braverman-Grahamová / Erika Christensenová, Joel Graham / Sam Jaeger, Sydney Grahamová / Savannah Paige Raeová, Drew Holt / Miles Heizer, Amber Holtová / Mae Whitmanová a další.

O seriálu:

Famílie se věnuje osudům klanu Bravermanových. Dává prostor mnoha postavám a nikdy nezklame v dramatických momentech. Ve druhé sérii se všichni přetahují, kdo získá v rodině největší vliv. Patriarcha Zeek (Craig T. Nelson) se usmířil se svou ženou Camille (Bonnie Bedeliová), ale stále se snaží kontrolovat životy dětí. I když by trocha vstřícnosti a spolupráce neuškodila a vypjaté situace jen ulehčila. Nejstarší syn Adam (Peter Krause) nabídne sestře Sarah (Lauren Grahamová) práci ve své firmě na výrobu bot. Sarah se tam zaplete se šéfem Gordonem (William Baldwin). Adamova šestnáctiletá dcera Haddie (Sarah Ramosová) se mezitím snaží získat nezávislost, ale otec s matkou (Monica Potterová) jí to jen komplikují. Ať už jde o školní volby nebo o vztah s potenciálním přítelem (Michael B. Jordan). Její mladší bratr Max (Max Burkholder), který trpí Aspergerovým syndromem, ke všeobecné pohodě také zrovna nepřispívá. Co se týče ostatních sourozenců, Julia (Erika Christensenová) zvažuje, zda mít druhé dítě s Joelem (Sam Jaeger). Crosby (Dax Shephard) se rozhodne, že oficiálně zpečetí svůj vztah s Jasmine (Joy Bryant), jenže neočekávaný vývoj situace způsobí, že je klanem odsouzen. Jasně září Lauren Grahamová v roli svobodné matky, která má nejvíce co ztratit. Ve vedlejších rolích se objeví Minka Kellyová jako Maxova lektorka a John Corbett jako nespolehlivý bývalý manžel Sarah, který se vrací, aby znovu navázal vztah s dětmi (Miles Heizer a Mae Whitmanová).

Zajímavosti

Seriál vznikl na motivy filmu Rodičovství z roku 1989 se Stevem Martinem v hlavní roli. Režisér Ron Howard a producent Brian Grazer jsou i výkonnými producenty.

Příběh se odehrává v Berkeley v Kalifornii a v San Francisku, ale natáčí se převážně v jižní Kalifornii.

V USA se právě začala vysílat třetí série.

Do role Sarah byla původně obsazena herečka Maura Tierneyová, známá ze seriálu Pohotovost. Diagnostikovali jí však rakoviny prsu a kvůli léčbě byla nucena seriál opustit. První natočené epizody se musely přetočit.

Ještě před obsazením Lauren Grahamové se uvažovalo o Helen Huntové, ale studio se s ní nedohodlo na financích.

Lauren Grahamové se nechtělo do role další svobodné matky, hrála ji v sedmi sériích Gilmorových děvčat. Přečtení scénáře ji přesvědčilo.

Během natáčení se Lauren dala dohromady s hereckým kolegou Peterem Krausem.

Mae Whitmanová a Max Burkholder už hráli sourozence v seriálu V odborné péči, ve Famílii hrají sestřenici a bratrance.

Seriál má oficiální Twitter@nbcparenthood.

 

Postavy

Rodiče:

Camille Bravermanová

Klidná matka rodu, snaží se udržet plnou ledničku a uklizený dům. Má děti Adama, Sarah, Crosbyho a Julii.

 

Camille hraje Bonnie Bedeliaová. Herečka se prosadila zejména televizními rolemi. Za ztvárnění automobilové závodnice Shirley Muldowneyové v životopisném snímku Srdce na kolech byla v roce 1983 nominována na Zlatý glóbus. Diváckou popularitu jí přinesla postava Holly McClaneové, manželky Bruce Willise v akčních thrillerech Smrtonosná past. Jejím synovcem je herec Macaulay Culkin.

 

Zeek Braverman

Zažil už mnoho. Byl vojákem ve Vietnamu, členem hnutí hippies, začínajícím hercem i podnikatelem. U ničeho dlouho nevydržel. I když má tolik životních zkušeností, stále trpí pocitem, že se něco musí učit. Hlavně ho zajímá, jak být dobrým otcem.

Zeeka hraje Craig T. Nelson. Za komediální seriál Coach získal cenu Emmy. Kromě herectví se věnuje i psaní scénářů, působí jako režisér a producent. Známý je jako šéf ze seriálu Policejní okrsek.

 

Adam Braverman a jeho rodina

 

Adam Braverman

Je prvorozeným synem a často drží rodinu pohromadě. Na jedné straně je spolehlivý a příjemný, na druhé se dokáže chovat jako neurotický šílenec. Pracuje mezi chladnokrevnými kariéristy, ale rodina je pro něj hlavní. Se ženou Kristinou se starají o osmiletého Maxe a dospívající dceru Haddii.

 

Adama hraje Peter Krause. Herec pochází z Minneapoli v Minnesotě. Nejvíce se proslavil rolí v seriálu Odpočívej v pokoji. Byl za ni třikrát nominován na cenu Emmy a dvakrát na Zlaté glóby. V současné době žije v Los Angeles.

 

Kristina Bravermanová

Moudrá a silná žena, která hluboce miluje manžela a děti. Starost jí dělá společensky nepřizpůsobivý syn Max. Oplývá obrovskou energií a v rodině působí jako stabilizující prvek.

 

Kristinu hraje Monica Potterová. Ve dvanácti začala jako modelka, později si zahrála v nekonečném seriálu Mladí a neklidní. Je matkou tří dětí, objevila se ve filmech po boku známých hollywoodských herců a v seriálu Kauzy z Bostonu.

 

Haddie Bravermanová

Patnáctiletá dcera Adama a Kristiny se po celý život musela vyrovnávat s odlišností svého bratra. Snažila se proto podávat ve škole perfektní výkony. Touha po dokonalosti ji ale přivedla i do styku s drogami a k předčasnému sexu. Haddie začíná objevovat úskalí dospívání.

 

Haddii hraje Sarah Ramosová.

 

Max Braverman

Max je sladký, ale nepředvídatelný. Byl mu diagnostikován Aspergerův syndrom, který patří mezi autistické poruchy. O své diagnóze neví. Chování a stav Maxe hodně ovlivňují rodinné vztahy.

 

Maxe hraje Max Burkholder. Začal jako velmi mladý. Zahrál si v několika seriálech, má rád baseball, tenis, chodí na karate, baví ho videohry a miluje zvířata.

 

Sarah Bravermanová a její rodina

 

Sarah Bravermanová

Sarah, nejstarší dcera, nikdy netoužila po kariéře. Myslela si ale, že dokáže víc než její exmanžel, který byl notorický povaleč. Snaží se vychovávat dospívající rebelku Amber a citlivého Drewa. I přes svou hrdost se rozhodne přestěhovat k rodičům, aby mohla začít nový život.

 

Sarah hraje Lauren Grahamová. Diváci ji znají ze seriálu Gilmorova děvčata. Za roli byla nominována na Zlatý glóbus. Narodila se na Havaji. Jako malá se chtěla stát žokejkou, ale kvůli výšce 175 cm neměla šanci. Později šla studovat hereckou školu, dokonce má i titul v oboru výtvarné umění.

 

Amber Holtová

Amber je šestnáctiletá rebelka, jejímž jediným zájmem je přítel – mladistvý delikvent toužící stát se rockovou hvězdou. Sarah nechce, aby dcera udělala stejnou chybu jako ona před lety. Proto se snaží, aby Amber v domě prarodičů začala pořádný život.

 

Amber hraje Mae Whitmanová. Už ve čtyřech si zahrála ve snímku Když muž miluje ženu po boku Meg Ryanové a Andyho Garcii. Jako dcera prezidenta se objevila ve snímku Den nezávislosti. Hrála i v populárních seriálech, jako byly například Chirurgové nebo Zoufalé manželky. Zazářila ve filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa.

 

Drew Holt

Čtrnáctiletý syn Sarah je citlivý a nutně potřebuje mužskou ruku. Absence otce způsobila, že je často mrzutý a uzavřený. Sarah doufá, že mu stabilita rodiny pomůže.

 

Drewa hraje Miles Heizer. Objevil se ve známém seriálu Kriminálka Miami.

 

Crosby Braverman a jeho rodina

 

Crosby Braverman

Dvaatřicetiletý mladík je dosud svobodný. Jeho přítelkyně Katie se však chce usadit a založit rodinu. Jenže s touto myšlenkou u Crosbyho jen tak neuspěje.

 

Crosbyho hraje Dax Shepard. Dax na sebe upozornil jako hvězda show PUNK'D z produkce MTV, která se záhy stala pořadem s nejvyšším ratingem na kabelové televizi. Věnuje se také psaní scénářů.

 

Jasmine Trussellová

Tanečnice, se kterou měl Crosby románek, z nějž se narodil syn. Crosby o něm dlouho nevěděl.

 

Jasmine hraje Joy Bryantová. Vyrůstala v Bronxu. Když se zapsala na studium na Yale, objevil ji scout agentury Next Model Management. Jako modelka působila v Paříži, Londýně a New Yorku. Jejím manželem je kaskadér Dave Pope.

 

Julia Braverman-Grahamová a její rodina

 

Julia Braverman-Grahamová

Zdá se, že Julia má všechno. Je krásná, chytrá a talentovaná právnička. Manžel ji plně podporuje a zůstává s dcerou Sydney na mateřské dovolené. Julii ale chybí umění relaxovat. Po čase si uvědomuje, že jí dceřino dětství protéká mezi prsty.

 

Julii hraje Erika Christensenová. Patří mezi nejtalentovanější hollywoodské herečky. Zahrála si vedlejší roli v dramatu podle Paula Coelha Veronika se rozhodla zemřít. Zatím největší popularitu jí vynesla role narkomanky Caroline ve snímku Traffic – nadvláda gangů.

 

Joel Graham

Pohledný a loajální manžel Julie, který zůstal na mateřské. Díky němu může Julia postupovat na kariérním žebříčku. I když ho péče o dceru baví, někdy se mu zasteskne po práci. Spřátelí se s atraktivní supermatkou Rachel.

 

Joela hraje Sam Jaeger. Role si pečlivě vybírá. Kariéru začal v seriálu Zákon a pořádek. Po boku Bruce Willise a Colina Farrella si zahrál ve snímku Hartova válka, který se natáčel i v Česku.