Darjeeling s ručením omezeným

Darjeeling s ručením omezeným

O pořadu

Ve vlaku společnosti Darjeeling, s. r. o. v Indii se rok po pohřbu svého otce sejdou svérázní bratři Whitmanovi – Francis, Peter a Jack. Nejstarší Francis se rozhodl sejít s bratry a podle předem připraveného plánu a itineráře nabrat duchovní sílu na cestě za matkou, která žije v indickém klášteře. Všichni tři bratři si poměrně lezou na nervy, přesto se spolu snaží v rámci možností vycházet. Cílem jejich duchovní cesty je, aby si zase důvěřovali.

 

Zpočátku se to zrovna dvakrát nedaří. Třeba když postupně vycházejí najevo tajnosti každého z nich. Poté, co si Peter v rámci jedné zastávky koupí jedovatého hada, který mu potom ve vlaku uteče, chce průvodčí bratry z vlaku vysadit. Poprvé ho ještě přemluví, aby je nechal jet dál, ale s dalším incidentem, když se kvůli poděděným věcem po otci poperou, jsou všichni tři z vlaku vysazeni.

 

Při čekání na další vlak se nachomýtnou k nehodě dvou malých chlapců uprostřed řeky. Snaží se je zachránit, ale u jednoho se jim to nepodaří. Druhý chlapec je zavede do místní vesnice, kde poprvé mají čas na přemýšlení. I během pohřbu mladšího z dětí. Už to vypadá, že duchovní cesta skončí fiaskem a všichni odletí zpátky domů, když si to Francis, Peter i Jack rozmyslí a pokračují za matkou do kláštera...