Recyklace ve třetí sérii: Cizinka nosí kostýmy ze druhé řady

Každou sobotu a neděli můžete sledovat třetí sérii Cizinky po 22. hodině na Prima LOVE. Máme pro vás další překvapující informace ze zákulisí seriálu. Tentokrát na téma recyklace. Ne vždy se totiž musí stavět nový atleliér a šít nové kostýmy...
Cizinka III (9)
Cizinka III (9)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co uvidíte v deváté epizodě Cizinky?

Jamie se společně s Claire vydává na Jamajku, kam by měl směřovat i unesený mladý Ian. Společně s Fergusem a panem Willoughbym poplují na lodi Artemis. Na palubě je ale čeká spousta překvapení a nástrah. Překvapení v podobě Ferguse a jeho snoubenky Marsali, nevlastní dcery Jamieho, a nástrah v podobě pověrčivých mužů, mořské nemoci anebo britského námořnictva.

Sledujte ji v sobotu ve 22.05 na Prima LOVE.

Přešívání kostýmů a přestavba starých ateliérů Cizinky

Ačkoliv si producent vyžádal od televize na třetí řadu Cizinky ještě vyšší rozpočet, než měl na řadu druhou (to proto, aby byl seriál věrohodnější a diváky vtáhl více do děje), ne vždy to musí znamenat, že se kupují nové dekorace a kostýmy. Seriálový štáb si dokázal poradit s málem a vytvořit velkorysý efekt tehdejší doby.

Kupříkladu Jamie a Claire se ve třetí sérii znovu objevují v přepychovém oblečení, které nosili v druhé řadě ve scénách odehrávajících se v královském zámku Versailles. To však není jediná vychytávka návrhářky Terry Dresbachové, která má na starosti kostýmy. Dresbachová prozradila, že se ve třetí řadě objevuje i další upravený kostým z předchozích epizod. Tentokrát ho ale nosí jiná postava než dřív. A právě na fanoušcích seriálu je, aby přišli na to, která.

7 ZAJÍMAVOSTÍ ZE SERIÁLU CIZINKA

Exteriéry a ateliéry Cizinky

Velkolepý seriál, jako je Cizinka, si samozřejmě nevystačí pouze s ateliéry, ale potřebuje i nádherné exteriéry, které odpovídají době. Takže, když se natáčelo většinou ve Skotsku, nebyl problém na chvíli vytvořit ze Skotska i tak trochu Ameriku. Přesněji Boston, v kterém se odehrávají scény s Claire. A jak vznikl takový bostonský byt?

Autoři ho nechali přestavět z „pařížské rezidence“ z druhé řady seriálu.

Znělka Cizinky

Úplně původní a novotou znějící není samozřejmě ani znělka seriálu. Ikonická úvodní znělka vychází z tradiční skotské lidové písně Sky Boat Song, která popisuje útěk prince Karla Stuarta po prohrané bitvě u Cullodenu. Místo původního textu je v písničce ke slyšení báseň Sing Me a Song of Lad that is Gone spisovatele Roberta Louise Stevensona. Ta se shoduje se začátkem příběhu, který prožívá hlavní hrdinka Claire.

Sledujte seriál Cizinka v sobotu a neděli ve 22.05 na Prima LOVE

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama