Cizinka jde do finále! Poznejte zajímavé příběhy krásných kostýmů ze seriálu

Seriál Cizinka, jenž můžete sledovat každou sobotu a neděli ve 20.15, jde s třináctou epizodou do finále! Poznejte zajímavé příběhy za nádhernými kostýmy Cizinky, které prozradila kostymní výtvarnice Terry Dresbach.
Cizinka III (13)
Cizinka III (13)

reklama

Podívejte se na poslední epizodu 3. série Cizinky. Jak to dopadne mezi Jamiem a Claire? Oba společně si prošli během všech řad učiněným peklem. Jejich láska je v nejtíživějších situacích vždy spojovala.

Třetí řada však byla opravdová zkouška ohněm pro jejich vztah. Oba dva společně začínali od nuly ve chvíli, kdy se znovu potkali po dvaceti letech. Claire se podařilo konečně vrátit v čase, aby Jamieho našla. A ačkoliv se zdá, že by mohla mít v tento moment vyhráno, ta nejtěžší fáze teprve začala.

Vy se podívejte na finále Cizinky v sobotu ve 22.10 na Prima LOVE.

Příběhy kostýmů Cizinky

Jak jsme vás už informovali, kostýmy Cizinky si minulý rok dokonce vysloužily výstavu, na které se jejich kostymní výtvarnice Terry Dresbach rozpovídala o zajímavých momentech při uměleckém procesu.

RECYKLACE VE TŘETÍ SÉRII CIZINKY: KOSTÝMY ATELIÉR

I když se autoři seriálu rozhodli na kostýmech nešetřit, historické kostýmy stojí vysloveně mění, a tak Terry Dresbach musela být o dost kreativnější, aby vytvořila 10 000 ručně šitých kostýmů pro druhou řadu seriálu. Ve třetí řadě se podle ní hodně recyklovalo ze šatů z minulých sérií.

KOSTYMNÍ VÝTVARNICE NECHALA UŠÍT 10 000 KOSTÝMŮ

Šaty z 18. století propojené s Diorem

Kostým inspirovaný Diorem
Kostým inspirovaný Diorem

Sláva Christiana Diora prostoupila Francii až v 50. letech 20. století, ale Terry Dresbach se rozhodla propojit moderní pojetí s kostýmem z 18. století. Slavné šaty s bílým sakem, které znovu sešněrovaly pas dam (proti čemu Coco Chanel tak bojovala) se návrhářce Dresbach podařilo krásně zkombinovat tak, aby zapadly i do 18. století. Nositelka, seriálová Claire, se svěřila, že se jedná o její nejoblíbenější kousek, který nosila.

Nejnáročnější šaty, které si ukradly pozornost

Rudé šaty si ukradly moment v Cizince
Rudé šaty si ukradly moment v Cizince

Rudé šaty z druhé řady byly stvořeny proto, aby zastavily na jeden moment čas. A rozhodně se to povedlo. Šaty jsou také inspirovány Diorem, který se rudé nebál, ačkoliv jeho výstřih byl daleko střízlivější. Největším problémem těchto nádherných šatů byla ale jeho obtížnost  nejen při nošení, při přenášení, ale i při jeho vytváření. A tak se všichni rádi shodli na tom, že tyto krásky se v seriálu objeví pouze jednou.

Šaty z látky na gauče

Cizinka
Cizinka

Květované šaty byly další lahůdkou pro kostymní výtvarnici Terry Dresbach. Látku totiž objevila v jednom obchodě v San Franciscu. Zkrátka se prodejců zeptala, co mají schované ve sklepě. Když látku viděla, začala ji hned fascinovat, jelikož by se z ní daly udělat těžké závěsy, nebo potah na gauč. Ale daly by se z toho vytvořit šaty? Jak vidíte, povedlo se.

Sledujte na Prima LOVE finální díl Cizinky ve 22.10 na Prima LOVE!

reklama

reklama