Proč nevzala tvůrkyně Chirurgů herečku zpět do seriálu?

Shonda Rhimes je momentálně jedna z nejmocnějších žen v televizním byznysu. A je to právě ona, která dala jako producentka dohromady seriál Chirurgové a drží nad ním ochranou ruku. Co o Chirurzích řekla?
Chirurgové - Amelia s Owenem
Chirurgové - Amelia s Owenem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chirurgy vymyslela producentka a scenáristka Shonda Rhimes, která se od té doby stala jednou z nejvýznamnějších osobností americké televizní tvorby. Chirurgové ale nejsou jejím jediným "dítětem". Vytvořila také seriály jako Private Practice, Skandál, Vražedná práva, Station 19, The Catch a Off the Map.

Je zajímavé, že seriály Shondy Rhimes se odehrávají ve stejném světě. Fanoušci tak sní o tom, že jejich seriáloví hrdinové se teoreticky můžou setkat. Shonda Rhimes dříve uvažovala, že zasadí děj Chirurgů do svého rodného města Chicaga. Ale nakonec se rozhodla pro Seattle, aby seriál odlišila od jiného slavného lékařského dramatu, Pohotovosti.

SHONDA RHIMES SHODILA PÁR KILO

Chirurgové - Shonda Rhimes
Chirurgové - Shonda Rhimes
Instagram.com

Chirurgové jsou plní chytrých žen různých barev pleti

Shonda Rhimes vymyslela Chirurgy jako seriál, který by mohl být zajímavý tím, že v něm mezi sebou soupeří chytré ženy. Vybrala si lékařské prostředí, protože ji fascinují dokumentární filmy o pokrocích medicíny – zejména v oboru chirurgie.

Seriál je záměrně vymyšlený jako antirasistický. Shonda Rhimes se zaměřila na postavy, které osloví diváky bez ohledu na to, jak vypadají a jakou mají barvu pleti. V průběhu let se v seriálu objevilo množství hereček a herců asijského, afroamerického nebo latinskoamerického původu

Gerard Butler v komedii "Chceš mě, chci tě"
Gerard Butler v komedii "Chceš mě, chci tě"
instagram/@elle_ru

Drby o Chirurzích

V roce 2015 se začalo znovu mluvit o možném návratu postavy doktorky Izzie Stevensové do seriálu. Katherine Heigl, která postavu hrála, se vyjádřila, že by nebyla proti. Původně patřila k největším hvězdám Chirurgů, ale ze seriálu odešla na konci šesté řady, aby se mohla věnovat jiným projektům. Skandál vyvolalo jedno z jejích televizních vystoupení, kdy se zmínila, že k Shodně Rhimes nikdy necítila příliš velkou náklonnost. Tak herečka reagovala na zlé jazyky, kteří tvrdily, že Heighl od producentky dostala vyhazov.

Zdálo se, že ideální příležitostí pro návrat Izzie aspoň do několika epizod by mohla být následující 12. série. Nakonec na to však nedošlo. Producentka seriálu Shonda Rhimes později vysvětlila, že už se k příběhu Izzie nehodlá vracet, protože si pečlivě promyslela, jak by mohl pokračovat – a došla k názoru, že nemohl.

Sledujte Chirurgy každý víkend na Prima LOVE!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama