VIDEO: Připravte si s Markétou nepečený cheesecake s mandlovým likérem

Lahodný nepečený dort vás okouzlí rychlou a jednoduchou přípravou, výsledkem bude dokonalá souhra chutí.
Nepečený cheesecake s likérem
Nepečený cheesecake s likérem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V epizodě Božských dortů Markéta potěšila kamarády hasiče svým originálním dortem ve tvaru hydrantu. Na závěr pořadu pak pro diváky připravila recept na nepečený dort z čerstvého sýru, který zvládne i začátečník. Ovšem zaslouženě s ním sklidila ovace... Je to totiž velká dobrota.

Cheesecake je klasický moučník pocházející z Ameriky, kde se vyrábí ze sýru Philadelphia. Ten už je u nás k dostání, ale není nejlevnější, takže ho směle nahraďte například lučinou nebo ricottou. Existuje i varianta pečená, my si ale připravíme verzi nepečenou, která si zachová svou hladkou strukturu a krémovost. Na jazyku se jen rozplyne...

Jak na výrobu tohoto dezertu, zjistíte ve videonávodu:

Mandlový dort
Mandlový dort

Korpus se vyrábí z máslových sušenek, například BeBe nebo Club, vyzkoušet můžete i sušenky čokoládové či oříškové. Jednoduše je dejte do igelitového sáčku, rozklepte je válečkem a drobky potom v míse promíchejte s rozpuštěným máslem. Směs natlačte lžící do dortové formy a dobře upěchujte.

Tento dort lze připravit i bez příchutě nebo s ovocem, Markéta ovšem zvolila jako speciální přísadu mandlový likér. Skvěle ale zafunguje i jakýkoli jiný krémový likér – karamelový, čokoládový či oříškový.

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama