Místo dortu upekla Markéta tramvaje a depo. Ale bylo to božské!

Projížďka starou tramvají připomněla Markétě vyprávění její babičky o tom, jaká to byla romantika projíždět městem v otevřené tramvaji. A něco z této romantiky přenese cukrářka i do dortu. Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love.
Markétin božský dort s tramvajemi
Markétin božský dort s tramvajemi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V historické tramvaji si Markéta prohlédla i řidičskou kabinu a inspirace na dort pro Dopravní podnik bylo dostatek. Markéta proto vyrazila rovnou do kuchyně. Tam si přinesla také spoustu fotek, aby dort pro Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou splnil očekávání.

Nakonec se cukrářka rozhodla udělat ze dvou korpusů základnu, kterou potom mírně zkosí, a do jejího čela vytvoří novou a starou tramvaj, které z ní budou jakoby vyjíždět. Za tramvajemi udělá Markéta z korpusu přední část budovy, kde Dopravní podnik sídlí. To si tedy „pěkně mákne“!

Korpusy Markéta naplní čokoládovým krémem, spojí si je a poté zkosí tak, že část odřízne. Jako vždy i dnes Markéta celý dort zahladí krémem smíchaným s korpusem. Michal pak odnese korpus pořádně vychladit do ledničky.

Jak Markéta dort připravovala? Prohlédněte si galerii:

Markéta se vrhá na menší korpusy, které poslouží jako čela tramvají. I ty je potřeba důkladně vyhladit krémem a nechat v lednici před další prací ztuhnout. Oba pak potáhne hmotou, starou tramvaj červenou, novou šedou.

Základnu si Markéta potáhne bílou hmotou a nakreslí na ni hodiny, které budou vidět v pozadí tramvají. Když je hotovo, jde se na detaily tramvají – okna, rámy, čísla tramvají, světla, ale i stěrače.

Dort se nakonec moc líbil. Podle původního záměru si na něm měli pochutnat řidiči a řidičky, ale protože byli všichni v čase předání ve službě, smlsli si na něm jejich rodinní příslušníci.

 

Recept na konci bude tentokrát na „Dvoubarevný střapatý koláč“. Na řadu přijdou tvaroh a skvělá malinová marmeláda. Najdete ho hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

A proč je koláč dvoubarevný a střapatý? Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love a vše uvidíte sami!

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mohlo by vás zajímat:

Zapečené pomeranče

Ananasový Tarte Tatin

Mrkvový dort s ořechy

Reklama
Reklama