Božská Markéta v obležení pořádných chlapů

Nová epizoda Božských dortů zavede Markétu přímo na hasičskou stanici. Připravila pro hasiče dárek v podobě originálního dortu. Podívejte se v pondělí 22. dubna ve 20.15 na Prima love, jak tvrdým chlapům sladká odměna chutnala.
Božský hasičský dort od Markéty
Božský hasičský dort od Markéty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cukrářka Markéta Krajčovičová bydlí v Jablonci nad Nisou. V horských oblastech si lidé musí hasiče předcházet, sněhové kalamity jsou tu na denním pořádku. A protože se o Markétinu cukrárnu celou sezonu hezky starali, rozhodla se, že jim za jejich práci věnuje sladký dárek.

S Michalem vymysleli dort s motivem požárního hydrantu, který všichni známe z amerických akčních filmů. Robustní tvar s industriálními detaily Markéta doplnila o štítek s logem Hasičského záchranného sboru.

 

 

Při tvorbě tvarově složitějšího dortu je potřeba upravit sílu potahové hmoty, používá se silnější než na hladké povrchy, to proto, aby nepopraskala. Zvlášť pokud je potřeba dort převážet. Jako základ zvolili čokoládový korpus s čokoládovým krémem, protože to je kombinace, která potěší každého :)

Dort ve tvaru hydrantu potáhli sytě červenou potahovkou. Michal se tentokrát aktivně zapojil i do zdobení dortu, nakonec mu ale Markéta musela přece jen trošku pomoct. Zvlášť efektní je vytváření patiny pomocí práškového kakaa, které se nanáší štětcem.

Dort přivezla Markéta přímo na hasičskou stanici, a protože chlapům moc chutnalo, dovolili jí sjet si po té proslulé kovové tyči. No upřímně... Kdo by si to alespoň jednou nechtěl vyzkoušet?

Na závěr epizody nám Markéta ukázala recept na nepečený cheesecake s mandlovým likérem. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.


Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama