Božská Markéta tentokrát pokoří horu

V dalším díle Božských dortů od Markéty se sympatická cukrářka vydala do zasněžených hor. Nečekaná zakázka pro náčelníka Horské služby ji vůbec nezaskočila, je totiž sama horalka. I když se jedná o reprízu pořadu, určitě vás svojí zimní náladou přitáhne k obrazovce.
Markéta má k horám blízko, a to nejen k těm sladkým
Markéta má k horám blízko, a to nejen k těm sladkým

reklama

V pondělí ve 20.15 na Prima love si nenechte ujít další epizodu Božských dortů. Markéta žije v Jablonci nad Nisou, takže do hor to nemá daleko a ráda si tam se svou dcerkou Sárou zajede. Zatímco si na výletě užívaly sněhovou nadílku, zastavil se u nich kamarád na skútru a jen tak mezi řečí si objednal sladký dárek pro náčelníka horské služby. Velikost, námět i zpracování nechal na Markétě.


Ta se rozhodla vyrobit „zasněžený“ kopec ze světlého korpusu a čokoládového krému, který potáhne bílou potahovou hmotou a dozdobí znakem Horské služby a marcipánovými postavičkami. Nakonec z marcipánu vyrobí i skútr a bernardýna se soudkem plným rumu :)


Při přípravě jí jako vždy pomáhá rozesmátý pomocník Michal. Markéta dnes poodhalí i něco ze svých tajných postupů – jak na korpus i čím vylepšuje krémy. Dozvíte se také, jestli používá marcipán či potahovku i něco málo o barvách.


Mezitím vyžene korpus promazaný krémem pěkně do výšky, celý kopec pak ještě zpevní krémem a nechá v lednici zatuhnout. Pak přijde na řadu potahování, aby byl kopec hezky bílý a hladký. Největší piplačka je znak Horské služby, ale povede se a je jako „živý“.


Zatímco Michal vyrábí ze zeleného marcipánu smrčky, Markéta se pustí do figurek. Vzhledem k tomu, že vystudovala sklářskou školu, kde vytvářeli skleněné figurky, má dostatečnou průpravu a práce jí jde pěkně od ruky. Stačí postavičkám trošku naklonit hlavu a rázem ztratí strnulost a jakoby obživnou.


S hotovým dortem v náručí ji Michal doveze na skútru až před sídlo Horské služby. Nad krásným dortem až srdce plesá, ale těsně před zakrojením přijde záchranářům výzva k výjezdu a chlapi se skoro beze slov seberou a zmizí. Takový je zkrátka život na horách, ale nebojte se, na dortu si záchranáři nakonec určitě pochutnali.

 

Božské dorty - Horská služba - Obrázek 16
Božské dorty - Horská služba - Obrázek 16


Na závěr se s vámi Markéta podělí o jednoduchý, ale velice chutný a efektní dezert. Marcipánové kuličky s čokoládovým přelivem jsou skvělé jako chuťovka, ale hodí se i jako krásný dárek. Recept najdete hned po skončení pořadu.na našich webových stránkách.


Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

reklama

reklama