Božská Markéta si zahrála na Alfonse Muchu

Další díl Božských dortů od Markéty bude ještě o něco více prostoupen múzami a světem výtvarného umění než obvykle. Kam že vyrazí? Uvidíte na Prima love v pondělí ve 20.15.
Mucha v podání Markéty
Mucha v podání Markéty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Markéta diváky přivítá v muzeu na výstavě obrazů Alfonse Muchy a přizná se, že přestože na škole studovala nejrůznější výtvarné slohy, moc ji to nebavilo. Zato tvorba Alfonse Muchy, ta se jí líbila vždy! A tak s potěšením přijímá zakázku na výrobu dortu, který je pro jednu tenisovou legendu – nic víc se zatím nedozvíme.

Ale to Markétě nevadí. Chlubí se Michalovi, jak krásnou zakázku dostala, a vrhá se na „Nařasený dort“, který si naplánuje jako podstavec v krémové barvě. Na něm spočine plátno s motivem obrazů Alfonse Muchy a vedle něho pak bude ležet malířská paleta a štětce.

Podívejte se, jak muchovský dort vznikal:

Společně s Michalem se šikovná cukrářka vrhne na výrobu dortu, upeče čokoládový korpus, naplní ho kokosovým krémem a základ je hotový.

Práce na zdobení už pak vyžaduje opravdovou zručnost, a tou je Markéta pověstná. Skvostný dort předává na výstavě bývalému československému a českému profesionálnímu tenistovi Karlu Nováčkovi, který pomáhal výstavu obrazů Alfonse Muchy uspořádat. Všichni společně užasnou nad Markétiným umem, její – Muchovo – plátno je totiž opravdu božské!

Na konci pořadu nám Markéta ukáže recept na ořechové překvapení. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mohlo by vás zajímat:

Mrkvový dort s ořechy

Trhanec s jablky

Oříškové sušenky cantuccini

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama