Božská Markéta se ocitla ve sloním objetí

Tentokrát se Markéta vydá do nejstarší zoo v České republice, kde dostane zakázku na dort, ale stihne si i pohrát se zvířaty. Na novou epizodu se můžete podívat už v pondělí 29. dubna od 20.15 na Prima love.
Božská Markéta v ZOO
Božská Markéta v ZOO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Markétina návštěva liberecké zoo začala v tropickém pavilonu, kde dostala od kamaráda zakázku na dort pro služebně nejstaršího ošetřovatele Milana Jakubičku. Ten právě oslavuje životní jubileum – 60 let – a zároveň 40 let práce v zoo. Dohromady tedy úctyhodná stovka :)

Aby načerpala inspiraci, prošla si areál a prohlédla si největší atrakci této zahrady – mláďata bílých tygrů. Nezapomenutelným zážitkem pro ni určitě bude i dostaveníčko se slonem. Markéta se zhoupla na jeho chobotu a pak strávili chvíli v objetí...

 

 

Zpátky v cukrárně pak s Michalem vymysleli dort z tenkých sytě barevných korpusů, promazaných citronovým krémem a potažený z části bílou potahovou hmotou, na kterou Markéta gelovými barvami namalovala naivní, jakoby dětské obrázky zvířat. Mezi nimi nemohl chybět ani takin čínský, které právě oslavenec ošetřuje. Dort zdobí i logo Zoo Liberec, na které jsou zaměstnanci náležitě hrdí.

Při předání dortu oslavenec bohužel z důvodu nemoci chyběl, ale i tak dort všem udělal radost. Na řezu byl krásně barevný a pestrý, stejně jako je krásná i liberecká zoo.


Na závěr epizody nám Markéta představí recept na zajímavý lokální dezert Podještědský foucmouk. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.


Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama