Božská Markéta osladí život Martinovi a Venuši

V pondělí 18. 3. ve 20.15 uvidíte na Prima love další díl pořadu Božské dorty od Markéty. Tentokrát přichystala netradičně „upatlaný“ dort pro režiséra nové rodinné komedie Martin a Venuše.
Božské dorty - Martin a Venuše - Obrázek 22
Božské dorty - Martin a Venuše - Obrázek 22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ne, nebojte se, i tentokrát byl výsledný dort precizní a pečlivě dozdobený. Jen byl zkrátka schválně „otlapkaný“. Inspirací pro něj totiž byla scéna z filmu, ve které malé děti barvičkami upatlaly celou kuchyň.


Zadání k dortu, který byl dárkem k premiéře pro režiséra Jiřího Chlumského, dala Markétě hlavní hrdinka Kristýna Liška Boková a charismatický Tomáš Hanák. Vzhledem k tomu, že dort se předával přímo na premiérovém večeru ve foyer kina, musel být dostatečně velký, úměrně počtu pozvaných hostů. Dětské téma se nabízelo samo, protože právě scény s malými dětmi daly panu režisérovi určitě zabrat.


Markéta se rozhodla pro velký obdélníkový korpus z mramorovaného piškotu naplněného čokoládovým krémem, který se stal základem pro dort ve tvaru kuchyňské skříňky. Po vychlazení a zahlazení krémem korpus potáhla bílou potahovou hmotou a okolo vytvořila pastelové volánky a nařasené utěrky.


Mezitím jí spolupracovník Michal pomohl vytvořit filmovou klapku, kterou vyrobili ze slepených oplatek potažených čokoládou. Tento plát poté obalili černým marcipánem, vytvořili detaily a Markéta na klapku napsala název filmu a jméno režiséra.


Na závěr Markéta korpus „umělecky zapatlala“, připevnila klapku a jelo se na premiéru... Pan režisér Jiří Chlumský byl evidentně mile překvapený a všechny děti se kolem dortu seběhly a rázem zapoměly na červený koberec, který na ně čekal. Největší bitva se ovšem strhla o klapku, kterou pro sebe zabavil hlavní hrdina filmu Marek Taclík. Nakonec se však rozdělil a dal každému kousnout :)

Božské dorty - Martin a Venuše - Obrázek 18
Božské dorty - Martin a Venuše - Obrázek 18

 

Fotky z výroby dortu i z předání na premiéře najdete ve fotogalerii:

 

Po náročném, ale krásném večeru si pro vás ještě Markéta připravila jednoduchý recept na višňovou rolku s pistáciemi. Tuhle bleskovku zvládne upéct i úplný začátečník a výsledek je přitom ohromný. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama