Bojovnice z Matrixu i podivínka z romantiky. Jaké jsou nej role Carrie-Anne Moss?

Proslula jako drsňačka, která otevřela oči Keanu Reevesovi, nyní ji můžete vídat v seriálu Bez hranic. A čtvrteční díl je obzvlášť o “její” Amandě. Co se stane? Než to zjistíte, mrkněte na nej záležitosti, kde se tahle šmrcovní tmavovláska objevila.
Carrie Ann Moss - Bez limitu
Carrie Ann Moss - Bez limitu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další díl seriálu Bez hranic uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

Legendární Trinity

Ok. Začneme u její nejikoničtější role. Trinity Carrie představila jako ultraschopnou a drsnou hackerku, která bojuje proti nepřemožitelnému zlu. A ve slavném oděvu jí to navíc fakt hodně slušelo. Úspěch, který jí Matrix přinesl, byl zasloužený – herečka jednak pro svou roli tvrdě dřela, až si během natáčení zlomila kotník. Ovšem zatnula zuby a hrála dál.

Temná minulost

Koncem 90. let šel do kin i další slavný snímek, kde se Carrie-Anne objevila – Memento režiséra Christophera Nolana. Mrazivý film o muži bez krátkodobé paměti, který pátrá po vrahovi své přítelkyně a na své cestě potkává právě barmanku Natalii v podání Carrie-Anne.

 

Upjatá paní

Prvek hořkosti Carrie-Anne o pár let později kápla do tuze sladké Čokolády. Zahrála si tu svým způsobem protiklad hlavní hrdinky cukrářky Vianne – podivínskou Caroline, která s nelibostí sleduje, jak se její matka právě s Vianne sblíží. Mimochodem tuhle roli původně odmítla Gwyneth Paltrow.

Románek s Alanem

Jednoduchá nebyla ani její postava Maggie v dojemném dramatu Sněhový dort. V příběhu o tajemném Alexovi, který skrývá temnou minulost a pomáhá autistické matce s pohřbem její dcery a sousedce Maggie, s níž si právě Alex začne. Role Maggie vynesla Carrie-Anne Moss vítězství na torontských Genie Awards, a to v kategorii pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Máma od Shii

S příchodem čtyřicítky si v roce 2007 Carrie-Ann zahrála matku “velkého” a pořádně problémového kluka Shii La Beoufa v thrilleru Disturbia. Ve svižné záležitosti nikoliv nepodobné slavnému Hitchcockovu Oknu do dvora šlo přitom její postavě o krk. Prakticky doslova.

Bez hranic uvidíte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama