Amerika má talent

Amerika má talent VIII

O pořadu

Nová série představuje nové porotce. A talentovaných soutěžících je čím dál více.

 

 

Originální název: America’s Got Talent

Země a rok výroby, distributor: USA, 2013, Freemantle Media

Žánr: reality show

Série: 8.

Počet epizod: 32

Délka epizody: 60 min.

Vysílání: od 7. 12. každou sobotu ve 14.25 hod.

 

Veleúspěšná reality show Amerika má talent přichází s řadou nových výzev a změn. Sharon Osbourne po několika letech opustila řady porotců a její místo obsadily krásky Heidi Klum a Mel B. Po jejich boku se vrací zkušení veteráni Howard Stern a Howie Mandel. Po jejich boku se vrací zkušení veteráni Howard Stern a Howie Mandel. Všechny čtyři bude kamera letos častěji pronásledovat do zákulisí natáčení pořadu, aby zachytila jejich přirozené reakce a někdy i hodně nečekané momentky. Čtyřlístek porotců zároveň znamená menší šance pro soutěžící, kterým se je na první pokus nepovede nadchnout nebo aspoň dostatečně přesvědčit. Ten, kdo se nebude líbit nejméně dvěma porotcům, má smůlu a dál jednoduše nepostupuje. Podaří se to jenom soutěžícím s naprostou většinou kladných hlasů. Změna ve formátu show Amerika má talent slibuje více napětí, překvapení a reality.

 

Zajímavosti

Producentka, moderátorka, promotérka a manželka slavného rockera Ozzyho Osbourna byla porotkyní v reality show Amerika má talent od vysílání druhé série v roce 2007. Důvod, proč se po pěti letech z vysílání stáhla, neudala, ale ví se to, že se rozhodla věnovat jiným projektům. Bouřlivák Howard Stern se naopak mezi porotci poprvé objevil teprve v sedmém ročníku soutěže. Přesto se bleskurychle stal jednou z největších hvězd. Heidi Klum, která je společně s Mel B – bývalou členkou fenomenální dívčí kapely Spice Girls – v porotě čerstvým nováčkem, Sterna obdivuje. Nechala se dokonce slyšet, že s ním vždy chtěla spolupracovat, protože je „vtipný, okouzlující, pohledný a chytrý“. Načež dodala, že něco takového ji samozřejmě přinutil říct Stern. Kvůli Sternovi, který je moderátorem vlastního pořadu na rádiu poblíž města New York, se natáčení sedmé řady přesunulo z Los Angeles do Newarku v New Jersey. Aktuální osmá série se ale bude točit v proslulém zábavním komplexu Radio City Music Hall přímo v New Yorku.

 

Porotci

 

Howard Stern

Pověstný bouřlivák s nepřehlédnutelným image se poprvé usadil mezi porotce v pořadu Amerika má talent v sedmém ročníku show. Jeho pověstná hříva tmavých kudrnatých vlasů a neodmyslitelné černé sluneční brýle samozřejmě nemohly chybět. Ze Sterna se rychle stala jedna z největších hvězd soutěže. Je to také tím, že s živými přenosy a vystupováním před kamerou má dlouholeté zkušenosti. Už několik let je známý jako rozhlasový moderátor se svérázným smyslem pro humor, který často bez milosti míří do řad známých osobností, začátky jeho kariéry a vzestup ke slávě popisuje autobiografická komedie Soukromé neřesti z roku 1997. Stern si v ní zahrál sám sebe.

 

Howie Mandel

Moderování reality show Amerika má talent mu vyneslo nominaci na prestižní cenu Emmy. Jeho rozmanitá kariéra se dotkla prakticky všech povolání v zábavním průmyslu. Kromě televizní obrazovky má dobré zkušenosti s hraním ve filmech i na divadelních prknech. Dokonce má za sebou úspěšnou kariéru komika a do showbyznysu údajně prorazil, když si ho ještě coby amatérského baviče během návštěvy Los Angeles všiml jistý producent. V následujících letech se Howie Mandel dočkal mimo jiné vlastní talk show, pravidelně se objevuje v pořadu Noční Show Jaye Lenoe a prošel řadou seriálů od Teorie velkého třesku, přes Supermana až po Studio 30 Rock.

 

Heidi Klum

Německá super modelka má s reality show bohaté zkušenosti. Od roku 2004 je producentkou a zároveň hlavní tváří pořadu Heidi Klum: Svět modelingu. Na předváděcí mola, jež znamenají svět, prorazila před více než deseti lety, když překonala 25 tisíc účastnic jedné místní soutěže. Jako modelka zářila z titulních stran nejznámějších módních magazínů od Elle přes Marie Claire po Sports Illustrated. Později založila několik úspěšných módních značek. Za moderování a produkování show Heidi Klum: Svět modelingu byla už desetkrát nominovaná na cenu Emmy, a v roce 2009 dokonce vznikla panenka Barbie v její podobě. Mezi lety 2005 až 2012 byla provdaná za populárního zpěváka Seala.

 

Mel B

Je bývalou členkou fenomenální dívčí kapely Spice Girls, ve které měla přezdívku Scary (Strašidelná) Spice. Ze Spice Girls se stala nejúspěšnější popová dívčí skupina v historii a po celém světě se prodalo 75 milionů alb. Skutečné jméno Mel B je Melanie Brown. Ještě v době existence Spice Girls začala nahrávat sólo písničky. Po rozpadu skupiny vydala dvě vlastní desky a moderovala několik televizních pořadů. V roce 2010 se stala hvězdou vlastní reality show Mel B: It’s a Scary World. O rok později se přidala k porotcům australské verze soutěže X Factor a v roce 2012 byla spolumoderátorkou pořadu Dancing With the Stars.