Alisa - Jdi za svým srdcem

Alisa - Jdi za svým srdcem

O pořadu

Každý den odpoledne

 

Alisa Lenzová se vrací do rodného městečka za prací. Cestou narazí na Christiana, který si získá její srdce. Navíc je shodou okolností výkonným ředitelem firmy, v níž se chce Alisa ucházet o práci. Bohužel je však zasnoubený s ambiciózní právničkou Ellen. Alisu čeká dramatické dobrodružství, při kterém zažije bolest i lásku a odhalí tajemství své rodiny.


Originální název: Alisa – Folge deinem Herzen
Země a rok vzniku: Německo 2009–2010, ZDF
Žánr: telenovela
Série: 1.–2.
Premiéra
Počet epizod:
240
Délka epizody: 42 minut

Tvůrci: Natalie Scharfová, Andreas Fuhrmann

Hrají:  
Alisa Lenzová – Theresa Scholzeová, Christian Castellhoff – Jan Hartmann, Ellen Burgová – Nadine Warmuthová, Oskar Castellhoff – Andreas Hofer, Ludwig Castellhoff – Thomas Gumpert, Liliana Castellhoffová – Claudia Broschová, Tamara Castellhoffová – Marie Worchová, Dana Castellhoffová – Julia Horvathová, Gudrun Lenzová – Maike Bollowová, Karl Lenz – Axel Buchholz, Bernhardt Hundt – Ulrich Drewes, Conny Hundtová – Christine Sommerová, Caroline Hundtová – Katharina Küpperová, Jonas Lenz – Constantin Brandt, Lars Lenz – Alexander Granzow, Mona Bertaniová – Sara Fonsecová, Emilia Bertaniová – Milena Arnoldová, Robert Brinkmann – Philipp Langenegger, Horst Spilker – Christian Fischer

O seriálu:

Sedmadvacetiletá Alisa Lezová se ocitne v nepříjemné životní situaci. Přítel jí utekl s jinou
a Alise po něm zůstaly jen dluhy a oči pro pláč. Čelí bankrotu a musí se vzdát svého obchůdku se šperky v Berlíně. Vrátí se do městečka Schöronda v pohoří Harz, kde vyrostla u adoptivních rodičů. Jako kvalifikovaná optometristka má slušnou šanci získat zaměstnání u Castellhoff Opticals, místní rodinné firmy. Alisa je nejdříve životem v městečku příjemně překvapená. Potká pohledného Christiana a zachrání spolu houf opuštěných káčátek, kterým hrozí přejetí na silnici. Brzy se však setká také s méně příjemnými aspekty zdejšího života. Narazí na arogantního a nepříjemného člověka a záhy zjistí, že to je Oskar Castellhoff, manažer personálního oddělení Castellhoff  Opticals. S Christianem se setkává v nečekaných okamžicích. Dozví se, že je také Castellhoff, navíc výkonný ředitel podniku. Není to až tak příjemné zjištění, jak by se dalo čekat. Christian se totiž musí bránit neustálým intrikám svého strýce Oskara. Navíc je zasnoubený s atraktivní ambiciózní právničkou Ellen Burgovou.

Alisa nemá na výběr a musí se vzdát naděje na získání kvalifikované práce. Jelikož nezbytně potřebuje peníze na splacení dluhů, musí vzít zavděk dočasnou pozicí ve skladu Castlellhoff Opticals. Neztrácí však životní optimismus. Slíbila si, že se už nikdy nenechá zlomit. S Christianovou podporou se začne učit pracovat na staré brusce a zjistí, že má talent řezat sklo do tvarů různých krystalů, a vyrábět tak nádherné šperky. Nadání zdědila po zesnulém biologickém otci. Ten jí také zanechal krásný přívěsek z krystalu, který nosí na krku jako amulet pro štěstí. Alisa zatím nemá tušení, že v duhových odlescích krystalu odhalí tajemství své rodiny a s Christianem najde štěstí a lásku.

Osoby a obsazení:

Alisa Lenzová

Alisa musí začít úplně od začátku. Bývalý přítel ji opustil, a navíc jí nadělal hromady dluhů, které teď musí splácet. Je ale na těžkosti zvyklá. Když jí byly čtyři, její matka nevysvětlitelně zmizela. Za tři roky jí navíc při autonehodě zemřel otec. Nyní se proto rozhodla vrátit k adoptivní rodině v Schörondě, kde touží získat zaměstnání u firmy Castlehoff Optical Works. Cestou narazí na Christiana a jediný pohled do jeho modrých očí oslabí její odhodlání vzdát se navždy lásky. Alisa po otci zdědila talent brousit sklo do krásných krystalů. Jediná věc, která jí po rodičích zbyla, je přívěsek z duhového skla, jenž ji nikdy nepřestal fascinovat. A  který skrývá nečekaná tajemství.

Theresa Scholzeová

Theresa studovala herectví na hudební a dramatické škole Felixe Mendelssohna Bartholdyho v Lipsku. Za roli Anny Kolmaarové v televizním seriálu Der letzte Zeuge získala Telestar, ocenění pro nejlepší herečku. Hrála v divadlech v Lipsku a Postdamu a objevila se ve snímcích Popp dich schalnk, Fleisch, 2 Engel für Amor a Kreuzfahrt ins Glück.

Christian Castellhoff

Pohledný devětadvacetiletý Christian má doktorát z obchodního managementu. Syn majitelů Castellhoff Optical Works je považován za korunního prince dynastie. Strávil dva roky v Kanadě a nedávno ho otec jmenoval spolumajitelem firmy. Je na stejné úrovni jako jeho strýc Oskar. Má převzít otěže rodinného podniku a vést ho v tradičním duchu. V Kanadě ale objevil lásku k přírodě a chce zavést ekologičtější metody. Dostane se do střetu mezi tradicí a pokrokem, a navíc je uprostřed neustálého konfliktu mezi otcem a strýcem. Zkušenosti z Kanady změnily i Christianovy plány v soukromém životě. Vedou k napětí ve vztahu s jeho dlouholetou snoubenkou Ellen Burgovou. Ellen se také změnila, jen jiným směrem. Kromě toho jej zneklidňují setkání s Alisou.

Jan Hartmann
První herecké ostruhy získal v muzikálu Buddy Holly v Hamburku. Televizní diváci ho znají z mnoha různých pořadů (Gute Zeiten, schlechte Zeiten, St. Angela, Eine Liebe am Gardasee a Rote Rosen). Nedávno natočil Das Traumschiff a nedělní film Unsere Farm in Irland.