Znáte ty nejlepší filmové taneční páry?

Tanec patří k jedné z největších vášní, které filmový průmysl pojí s příběhem lásky. Znáte ty nejlepší taneční páry, které se objevily na filmovém plátně? V neděli večer ve 20.15 si na Prima LOVE budete moci vychutnat tanec ve snímku Příležitost k tanci.
Baby a slavná zvedačka
Baby a slavná zvedačka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O čem snímek Příležitost k tanci je?

Abby a John si přísahali lásku na celý život, ale z jejich manželství se postupem času stala rutina, ve které není ani jeden spokojen. Sblíží je opět svatba jejich dcery?
John a Abby byli od střední školy perfektní pár. On je trenérem vítězného školního fotbalového týmu a ona je místní spisovatelkou, která sní o tom, že jednou bude psát o cestování. Jenže po dvaceti letech společného života se mezi ně vloudily rozpory. Chystají se oznámit rodině, že se budou rozvádět, ale jejich dcera je těsně předtím zaskočí novinkou o zasnoubení.

Příležitost k tanci JP
Příležitost k tanci JP

I když se jim moc nechce, nakonec se domluví: zůstanou spolu, dokud nebude po svatbě. Předsvatební přípravy a veselí jim začnou postupně připomínat všechno romantické, co spolu zažili. Díky tomu se začínají dívat na svůj vztah v úplně jiném světle. Podaří se jim najít díky dceřinu štěstí svou dlouho ztracenou lásku

1) Bejby nebude sedět v koutě!

Viděli jsme ho tisíckrát, ale přesto je to ten nejlepší film na upršené letní odpoledne. Hříšný tanec je klasika, která nestárne. Všechny malé holky se ve školní družině budou pokoušet o tu typickou "zvedačku", kdy Johnny s Bejby zahučel do ledové vody jezera. "Bejby nebude sedět v koutě" a "Tohle je můj taneční prostor a tohle tvůj." To jsou věty, které řekneme, i kdyby nás probudili o půlnoci. My mu dáváme číslo jedna.

Hříšný tanec
Hříšný tanec

2) Na vlasy pomádu

Retro je ve filmech o tanci nepostradatelné. V roce 1978 se natočila Pomáda. John Travolta, tenkrát štíhlý jako proutek, hrál zlobivého středoškoláka v černé kůži a s pomádou ve vlasech. Olivia Newton-John se do černé kůže musí narvat také, aby znovu ulovila kluka, s nímž prožila milostné léto. A jak to tak bývá, Johnny si tak trochu vzpomene, že v létě býval hodný kluk...

Danny a Sandy
Danny a Sandy

3) Pulp Fiction

Abychom nebyli tolik přeslazení, něco temnějšího se vždycky hodí. Kultovní film, který stál osm milionů dolarů, z toho pět milionů byla výplata všem hvězdným hercům. Viditelně se to Tarantinovi vyplatilo. Uma Thurman si zahrála v Pulp Fiction manželku mafiána, kterou má zabavit jeho podřízený. Myslíte, že je náhoda, že si ke svému kultovnímu tanci vybral zrovna Johnnyho Travoltu? Pomáda a Horečka sobotní noci byly jasným důkazem, že Travolta znamenal jasnou volbu. Srdeční vztah má Tarantino ale hlavně k Umě Thurman, na kterou čekal i během jejího těhotenství – tehdy se stala hlavní hrdinkou ve filmu Kill Bill.

I historky z podsvětí jsou o tak trochu o tanci
I historky z podsvětí jsou o tak trochu o tanci

4) Let´s dance!

Zpívá David Bowie v jedné ze svých písní, ale i tohle pobídnutí nabízí snímek s novou taneční hvězdou Channingem Tatuem. Channing Tatum, to je jméno, které se skloňovalo celé minulé léto kvůli snímku Bez kalhot, kde Channing hraje tak trochu sám sebe. Striptérské pohyby mu šly jedna báseň nejen kvůli jeho pohybovému talentu, ale i kvůli opravdové praxi, kterou získal, když mu bylo čerstvých devatenáct. Nicméně vraťme se k filmu Let´s dance. Jedna malá lahůdka: Channing se tu potkal se svou budoucí manželkou a matkou svého čerstvě narozeného díťete.

Let´s dance
Let´s dance

5) Umělec

Poslední tanec, který se vryl do paměti filmového diváka, byl shodou okolnosti oscarový. Francouzský snímek Umělec není černobílý jen tak pro nic za nic. Vypráví příběh o hollywoodském herci a tanečníkovi a jeho fanynce, která touží být po jeho boku. A tak si v nestřeženou chvíli zatančí alespoň s jeho sakem. Jenže pak se obrátí životní karty a všechno je jinak. Francouzský snímek zaznamenal při předávání Oscarů velký ohlas.

Umělec
Umělec
Imbd.com
 

Taneční snímek Příležitost k tanci uvidíte v neděli ve 20.15 na Prima LOVE!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama